قوانین و مقررات حاکم بر رزرو اقامتگاه های سامانه گردشگری داپنو

شرایط و قوانین استفاده از اقامتگاه

کلیه اقامتگاه ها تنها با شرایط ، عکسها و امکانات موجود در سایت عرضه می گردد و رزرو کننده پس از انجام عملیات رزرو حق درخواست امکانات اضافی را ندارد. همچنین شرایط غیر مترقبه از جمله سیل زلزله و.. و همچنین قطعی برق و اب و گاز در مسٸولیت داپنو نمیباشد.

۱- «داپنو» تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران است.
۲- ثبت‌نام و استفاده از خدمات داپنو فقط برای افراد ۱۸سال یا بیشتر مجاز است.
۳- برگزاری جشن و مهمانی فقط در اقامتگاه‌هایی مجاز است که در قوانین میزبان اجازه برگزاری آن اعلام شده باشد.
۴- همراه داشتن حیوان خانگی فقط در اقامتگاه‌هایی مجاز است که در قوانین میزبان اجازه ورود آن اعلام شده باشد.
۵- مهمان می‌پذیرد سقف ظرفیت اعلام شده را رعایت کند. اگر، به هر دلیل، تعداد افرادی که قرار است در اقامتگاه حضور داشته باشند بیشتر از ظرفیت اعلام شده باشد مهمان باید با پشتیبانی داپنو تماس بگیرد تا حداکثر ظرفیت واحد توسط داپنو بررسی شود. این هماهنگی باید پیش از رزرو انجام شود و هزینه نفرات اضافی نیز در هنگام رزرو دریافت خواهد شد.
۶- کودکانی که بیش از ۳ سال دارند یک نفر محسوب می‌شوند.
‍۷- طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران مهمان می‌پذیرد در زمان حضور در اقامتگاه موارد غیر مجاز مانند سلاح، مواد مخدر و مشروبات الکلی همراه نداشته باشد.
۸- مهمان می‌پذیرد در زمان حضور در اقامتگاه فعالیتی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی و یا مخالف با عرف جامعه نداشته باشد.
۹- مهمان می‌پذیرد هنگام ثبت‌نام در وب‌سایت داپنو قوانین و مقررات استفاده از داپنو را کامل مطالعه کند و بعد از پذیرفتن آن‌ها ثبت‌نام انجام دهد.
۱۰- طبق قوانین جمهوری اسلامی استفاده از اقامتگاه‌های داپنو نیاز به ارائه مدرک شناسایی معتبر برای زوجین دارد که در صورت نیاز توسط میزبان بررسی می‌شود.
در صورت عدم رعایت موارد اعلام شده در بندهای بالا میزبان می‌تواند از پذیرش مهمان خودداری کند. در این شرایط مجموعه داپنو تعهدی بابت بازگشت هزینه پرداخت شده به مهمان ندارد.

شرایط و قوانین رزرو و سکونت در اقامتگاه

۱- رزرو قطعی اقامتگاه به معنی پرداخت موفق هزینه برای روزهای تعیین شده از طریق درگاه بانکی در وب‌سایت داپنو و تایید رزرو از طرف میزبان است.
۲- در صورتی که به دلیل وجود مشکل در شبکه بانکی یا اینترنتی پرداخت موفق انجام نشود رزرو صورت نگرفته است. در این شرایط بانک‌ مبلغ کسر شده را طی ۷۲ ساعت به حساب شما بازگشت خواهد داد.
۳- اطلاعات مربوط به اقامتگاه مثل هزینه اجاره و کیفیت محلِ آن طبق اعلام میزبان ثبت شده است و داپنو مسئولیتی در این مورد ندارد. اما در صورت دریافت گزارش از مهمان در این مورد پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.
۴- از مهمان‌ها انتظار داریم در صورت مغایرت اطلاعات ثبت شده درباره امکانات اقامتگاه و وضعیت واقعیِ آن موضوع را، در ابتدای ورود به همراه تصویر واضح از مغایرت، به پشتیبانی داپنو اطلاع دهند. در این شرایط داپنو موظف است اقامتگاه دیگری با شرایط مشابه در اختیار مهمان قرار دهد. در صورت عدم تمایل مهمان به جایگزینی اقامتگاه یا نبودِ اقامتگاه مشابه هزینه پرداخت شده توسط مهمان به حساب ایشان برگشت داده می‌شود. انتقال این وجه به سه روز کاری زمان نیاز دارد.
۵- تحویل اقامتگاه به مهمان ساعت ۱۴:۰۰ در روز ورود و بازتحویل آن به میزبان ساعت ۱۲:۰۰ در روز خروج است. مهمان می‌پذیرد در صورت نیاز به تحویل گرفتن یا تحویل دادن در ساعتی متفاوت از ساعت اعلام شده قبل از ورود به اقامتگاه با میزبان هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.
۶- مهمان می‌پذیرد در صورت وارد کردن آسیب به اقامتگاه یا وسایل موجود در آن هزینه جبران خسارت را به میزبان پرداخت کند.
۷- مهمان می‌پذیرد برای تغییر شرایط استفاده از اقامتگاه، مثل ساعت ورود و خروج یا استفاده از امکانات اضافی، قبل از ورود به اقامتگاه با میزبان هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.
۸- در صورت عدم مراجعه مهمان به اقامتگاه، در زمان تعیین شده برای رزرو، اقامتگاه به شخص دیگری واگذار نمی‌شود و امکان برگشت دادن هزینه رزرو به مهمان وجود ندارد.

شرایط و قوانین کنسلی

با توجه به اینکه برای هر تور برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام می‌گردد، لذا کنسل نمودن سفر از سوی مسافرین محترم به منزله برهم ریختگی تمامی این برنامه‌ریزی‌ها خواهد شد و این کنسل نمودن هر چه به زمان سفر نزدیک‌تر باشد مشکلات داپنو بیشتر خواهد بود لذا پرداخت جریمه کنسل نمودن تور امری بدیهی است. درخواست انصراف از سفر باید قبل از حرکت سفر به صورت حضوری و توسط شخص امضاء کننده قرارداد و به صورت مکتوب انجام شود. شرایط ابطال سفر های عادی و نوروزی توسط مسافر زمان ابطال سفرهای عادی توسط مسافر درصد جریمه از کل مبلغ ملاحظات زمان ابطال سفرهای نوروزی توسط مسافر درصد جریمه از کل مبلغ از ثبت نام تا 30 روز قبل از سفر 5% * جریمه کنسلی بلیت هواپیما و قطار دریافت خواهد شد. در صورت چارتر بودن محل اقامت، بلیت هواپیما یا قطار، مبلغ مسترد نخواهد شد. جریمه ابطال سفرهای یکروزه تا 48 ساعت قبل از سفر شامل 70% مبلغ تور و از آن پس هیچ وجهی مسترد نخواهد شد. در صورتیکه مسافر اعلام انصراف خود را کمتر از 12 ساعت قبل تور اعلام کند یا در صورت عدم حضور، هزینه وعده های غذایی داخل رستوران که جزو خدمات تور بوده باشد به مسافر عودت خواهد شد.

شرایط و قوانین لغو رزرو

لغو رزرو در روزهای عادی

۱- در صورتی که از زمان لغو رزرو تا تاریخ ورود مهمان به اقامتگاه بیش از ۷ روز مانده باشد تمام هزینه پرداخت شده به مهمان بازگشت داده خواهد شد.
۲- در صورتی که از زمان لغو رزرو تا تاریخ ورود مهمان به اقامتگاه بین ۷ تا ۲ روز مانده باشد ۲۰ درصد مبلغ رزرو کسر و ۸۰ درصد باقی هزینه پرداخت شده به مهمان بازگشت داده خواهد شد.
*پرداخت هزینه به سه روز کاری زمان نیاز دارد.
۳- در صورت لغو رزرو در کمتر از ۴۸ ساعت قبل از زمان تحویل هیچ مبلغی به مهمان برگشت داده نمی‌شود.

لغو رزرو در روزهای اوج سفر

در صورت لغو رزرو در روزهای اوج سفر هیچ مبلغی به مهمان بازگشت داده نمی‌شود.
*روزهای اوج سفر تعطیلات نوروز، تعطیلات نیمه خرداد، تعطیلات ۲۲بهمن و روزهایی از تقویم است که دو یا چند روز تعطیلی متوالی وجود دارد.