اطلاعات بیشتر


نام مکان:
کویر سه قلعه
استان:
خراسان جنوبی
شهرستان:
سرایان

معرفی نامه

خراسان جنوبی دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوانی است , شهرستان‌های این استان نظر هر گردشگری را به خود جلب می‌کند مانند منطقه گردشگری کویرنوردی سرایان که به بهشت منجمان ایران شهرت دارد.منطقه سه قلعه تعداد شب هایی با آسمان صاف دارد که مناسب شناسان آماتور می‌باشد.در زمانی که به علت طوفان و گرد و غبار امکان رصد ستارگان در نقاط مجاور این رصدگاه وجود ندارد، ستاره شناسان آماتور شبی پر ستاره و رصدی به یاد ماندنی را در این مکان تجربه می‌کنندمنطقه سه قلعه از نظر هوایی و زمینی را می‌توان یکی از در دسترس‌ترین نقاط دارای آسمانی تاریک پرستاره در کشور عزیزمان دانست. وجود جاذبه‌های گردشگری مکمل در منطقه نیز نظیر کویرهایی که با چشم اندازهای زیبا و معماری کویری، سنت هایی کهن، مردمی میهمان نواز و.

. همگی منطقه پیش بینی شده در سه قلعه را به بهشتی برای گردشگران نجومی تبدیل نموده اند.بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط کارشناسان انجمن نجوم ایران ، در مکان سه قلعه رصد ستارگانی با حد قدر 2/7 میسر است که با توجه به حد قدر تاریکترین نقاط سیاره زمین (حدود 5/7) مکان مورد نظر یکی از تاریکترین و پرستاره‌ترین نقاط سیاره ما به حساب می‌آید.رصدگاه سه قلعه از بابت دیگر شاخص‌های مؤثر بر انتخاب یک مکان جهت انجام رصدهای تخصصی آسمان از جمله شاخص seeing، سرعت باد، ارتفاع و.

. در وضعیتی قابل قبول برای استقرار تلسکوپ ...

مشاهده کامل متن هایی دست کم با قطر شیئی یک متر (بسیار بزرگتر از تلسکوپ‌های مورد استفاده ستارشناسان آماتور) قرار دارد.منطقه پیش بینی شده با وجود واقع شدن در مکانی بکر، از بالاترین سطح امنیت و همکاری توسط جوامع ومسئولین محلی به خصوص در بخش و شهر سه قلعه و شهرستان سرایان برخوردار است.وجود جاذبه‌های گردشگری مکمل در منطقه نیز نظیر کویرهایی که با چشم اندازهای زیبا و معماری کویری، سنت هایی کهن، مردمی میهمان نواز و..

. همگی منطقه پیش بینی شده در سه قلعه را به بهشتی برای گردشگران نجومی تبدیل نموده اند.حضور تعداد زیادی از ستاره شناسان آماتور فعال به ویژه در مناطقی مانند کلان شهر مشهد و استان خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی، امکان نزدیکی این سایت گردشگری نجومی را به تعدادی از بازارهای هدف گردشگری در مقیاس پایدار محلی و در نتیجه زمینه حضور تقریباً ثابت، گروهی قابل توجه از گردشگران نجومی را در منطقه فراهم کرده استمنابع:http://www.tabnak.

irhttp://birjand.irna.ir/http://khavarestan.ir/news/17243http://www.

khabarkhani.com/http://www.farsnews.com/newstexthttp://khjo.

basij.ir/?q=node/6159http://www.skchto.ir/.