اطلاعات بیشتر


نام مکان:
مزار امامزاده هادی شوراب
استان:
خراسان رضوی
شهرستان:
خلیل‌آباد

معرفی نامه

شهرستان خلیل‌آباد از شهرستان‌های استان خراسان رضوی است. مرکز این شهرستان شهر خلیل‌آباد می‌باشد. در سال ۱۳۸۵، شهرستان خلیل‌آباد تعداد ۴۵٬۰۰۸ نفر جمعیت داشته‌است.خلیل آباد در بین دو شهرستان کاشمر و بردسکن واقع شده‌است، خلیل آباد در فاصله ۲۰ کیلومتری بردسکن و ۱۲ کیلومتری کاشمر واقع شده‌است.

فاصله خلیل آباد تا مشهد از راه کاشمر ۲۴۰ کیلومتر می‌باشد.مزار امامزاده هادی در روستای شور آب در فاصله تقریبا 30کیلومتری جنوب شهرستان خلیل آبادواقع شده است وپذیرای مسافران وساکنین روستاهای هم جوار در مناسبت‌های مختلف می‌باشد امام زاده هادی (ع) منسوب به نوادگان موسی بن جعفر (ع) می‌باشند.بنای این امامزاده دارای پلان مربع وفضای ورودی ,گنبد وکنج سازی در چهار گوشه بنا استدر آستانه‌ی ورود به روستا گنبد زیبای امام زاده از دور نمایان است,وجود زیارتگاه امام زاده هادی (ع) در روستای شوراب باعث شهرت این منطقه شده است.این آرامگاه در طول سال به طور عموم و ایام خاص ، میزبان زائران زیادی است و حاجات و نیازهای سائلین خود را برآورده می‌کند.

فاصله امامزاده هادی ( ع ) از شهر‌های همجوار به شرح زیر است . ضمناْ فاصله امامزاده هادی ( ع ) از روستای جعفرآباد 7 کیلومتر می‌باشد.فاصله از کاشمر : ۶۵ کیلومترفاصله از خلیل آباد : ۵۰ کیلومترفاصله از بردسکن :37 کیلومترفاصله از بجستان : ۷۵ کیلومترمنبع:http://torshiz32kahe.blogfa.

com/post/6http://www.khorasan.ir/khalilabad/tabid/9115/Default.aspxhttp://jafarabad-kh.

mihanblog.com/post/8http://www.tasnimnews.com/http://md89854.

blogfa.com/post-468.aspxhttp://fa.wikipedia.

org/.