اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبگرم خلیل آباد
استان:
خراسان رضوی
شهرستان:
خلیل‌آباد

معرفی نامه

شهرستان خلیل آباد در فاصله ۲۴۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع گردیده که از شمال به بخش کوهسرخ شهرستان کاشمر و از جنوب به بخش بجستان شهرستان گناباد و از شرق به شهرستان کاشمر و از غرب به شهرستان بردسکن محدود شده و دارای دو بخش مرکزی و ششطراز و چهار دهستان و وسعتی بالغ بر ۵/۱۷۶۷ کیلومترمربع و دارای آب و هوای نسبتاً کویری و خشک است. درجه حرارت در بعضی اوقات در تابستان به ۴۵ درجه سانتی گراد و در زمستان به ۱۰- درجه می‌رسد.شهرستان خلیل آباد از لحاظ مراکز گردشگری از جاذبه زیادی برخوردار است.آبگرم خلیل آباد که به گویش محلی : گِرمو خوانده می‌شود از جاذبه‌های گردشگری شهرستان خلیل آباد می‌باشد که با فاصله تقریبی 15 کیلومتری در امتداد جاده شمال شهر و در مسیر رودخانه خارزنج ودل کوه‌های این منطقه واقع شده است.

حرارت آب این آب گرم 25 درجه است و برای درمان بیماری پوستی وبیماری‌های استخوانی وبیماری‌های مفصلی مناسب می‌باشد.دسترسی به آبگرم مستلزم 2 ساعت کوهپیمائی و عبور از گردنه و دره است. آبگرم خلیل آباد منطقه زیبایی است و بکر بودن طبیعت آن کمتر آسیب دیده است. به همت عده ای خیر در آبگرم آنجا دو حوض بنا کرده اند که کاشی کاری شده و بسیار تمیز و لذت بخش است.

این آبگرم معدنی و طبیعی همه ساله مسافران زیادی را برای استفاده از این مکان جذب می‌کند. منبع:http://www.taknaz.ir/news_detail_34954.

lhttp://www.kharzanj-iran.blogfa.com/post/5http://mosafereiran.

blogfa.com/http://farazclimbing.blogfa.com/post/171http://www.

javaneirani.com/http://khorasanrazavi3000.blogfa.com/post-8.

aspx.