اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پارک جنگلی خلیل آباد
استان:
خراسان رضوی
شهرستان:
خلیل‌آباد

معرفی نامه

خلیل آباد یکی از شهرستان‌های جنوبی استان خراسان رضوی است ,قدمت خلیل آباد به عنوان نقطه شهری به37 سال قبل بر می‌گردد. به طور متوسط 975 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و 5/1767 کیلومت مربع مساحت دارد. جمعیت آن بالغ بر 50 هزار نفر می‌باشد. این شهرستان در فاصله هزار کیلومتری تهران و 240 کیلومتری مشهد واقع شده است که از شرق به شهرستان کاشمر، از شمال به کاشمر و سبزوار، از غرب به بردسکن و از جنوب به شهرستان گناباد محدود است و دارای دو بخش می‌باشد.

1_ بخش مرکزی به مرکزیت شهر خلیل آباد که مشتمل بر دو دهستان ( رستاق به مرکزیت روستای ابراهیم آباد و دهستان حومه به مرکزیت نصرآباد می‌باشد).2_ بخش ششطراز به مرکزیت روستای کندر که مشتمل بر دو دهستان ( ششطراز به مرکزیت کندر و دهستان کویر به مرکزیت روستای سعدالدین می‌باشد). این شهرستان بواسطه پستی و بلندی هایی که دارد و وجود رشته کوه‌ها و جلگه‌ها و کویر آب و هوای متنوعی دارد.پارک جنگلی خلیل آباد با فضای بیش از چهار هزار متر در امتداد جاده شمال شهر به آب گرم خلیل آباد قرار دارد و دارای درختان جنگلی سرو کاج و…… میباشد این پارک بادرختان بسیار بلند که به صورت سایبانی بزرگ کل مساحت پارک را پوشانده فضای بسار مناسبی برای استراحت وآرامش مسافران وهمچنین اهالی منطقه استدر ایام نوروز هم نمایشگاه مردم شناسی با همکاری اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری .

..مشاهده کامل متن و با هدف آشنایی خانواده‌ها و مسافران با آیین نوروز قسمتی از آداب و رسوم و مردم شناسی دایر شد پارک جنگلی یکی از جاذبه‌های طبیعی شمال شهرستان خلیل آباد است که هر ساله مسافران زیادی را برای استراحت به خود جذب می‌کند.منبع:http://dehnowkhalilabad.

blogfa.com/post-17.aspxhttp://www.tasnimnews.

com/Home/Single/321443?ref=ghatrehhttp://khabarfarsi.com/ext/8692757http://www.kharzanj-iran.blogfa.

com/post/12http://www.khabarpu.com/h.php?t=180-xFA-xNEWS-x81099291-xlaxj_gvkw_wa-xutaxm-iaw_tjit_mualx_ij_caj-a_eu-irx_hrxr_-cbai_bjca_mi_n_axjuahttp://www.

mums.ac.ir/ch_khalilabad/fa/khalilabad_historyhttp://porsyar.com/53761441593/news-n.

html.