اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبگرم شهر کهنه
استان:
خراسان رضوی
شهرستان:
قوچان

معرفی نامه

آدرس : قوچان- 18کیلومتری بخش غربی قوچانقوچان یکی از شهرهای استان خراسان رضوی است,این شهر در ۱۴۸ کیلومتری شمال غرب مشهد (مرکز استان) قرار دارد.قدمت قوچان به حدود 250 سال پیش از میلاد بر می‌گردد. از صدر اسلام تا اوایل تسلط قوم مغول به اسامی آساآک ،آشاک، آرسکا، استوا، خوجان، خبوشان یاد شده است و سلسله اشکانی از 256 سال قبل از میلاد تا 224 میلادی بر ایران حکومت داشته اند . اولین پایتختش در حوالی قوچان امروز بوده است .

شهر قوچان در زلزله پیاپی سالهای 1311و 1312 ه.ق. در هم ریخت و سیل 1355 خورشیدی خانه‌های شهر قدیم (قوچان عتیق) را به آوار تبدیل کرد که در همان سالهای وقوع زلزله ، شجاع الدوله محمد ناصر خان پس از تهیه زمین در حدود 12 کیلومتری شهر مخروبه مکانی را برای ایجاد شهر جدید در نظر گرفت.چشمه سارهای جاری معروف به آبگرم شهر کهنه در 18 کیلومتری بخش غربی قوچان و به فاصله 6 کیلومتری آرامگاه امام زاده سلطان ابراهیم (ع) قرار دارد .

این آب گرم دارای خواص درمانی و حرارت نسبتاً گرم می‌باشد و همین موضوع مهمترین دلیل جذب گردشگر و مسافران به این نقطه از شهرستان قوچان است همه ساله تعداد بسیاری از مسافران از استان‌های دیگر کشور برای استفاده از خواص طبیعی چشمه به این مکان می‌آیند.منبع:http://www.mizbanezaer.com/index.

php?module=cdk&func=loadmodule&system=cdk&sismodule=user/content_view.php&cnt_id=1882&ctp_id=11&id=34&sisOp=viewhttp://www.khorasan.ir/quchan/tabid/3238/Default.

aspxhttp://esar90.tebyan.net/viewPost.aspx?PostID=236400http://www.

quchancity.ir/HomePage.aspx?TabID=4618&Site=DouranPortal&Lang=fa-IRhttp://fa.wikipedia.

org/http://tebyan-zn.ir/News-Article/tourism/travel_turism_in_iran/Razavi_Khorasan_Province/2014/2/11/162822.html.