اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار دره آل
استان:
خراسان رضوی
شهرستان:
کلات

معرفی نامه

«آبشار دره آل» در استان خراسان رضوی در روستای گردشگری آل در 45 کیلومتری شمال شرق مشهد در مسیر راه کلات نادری واقع شده است. مسیر جاده مشهد تا روستای آل اسفالت است. روستای شگفت‌انگیز آل در 45 کیلومتری شمال مشهد در جاده کلات و دره‌ای به نام کارده واقع شده است در نزدیکی این روستا سد نسبتا بزرگی به نام کارده وجود دارد که در اطراف خود مناظر شگفت انگیز و بدیعی خلق کرده است.این دره دارای 5 آبشار بوده که به شکلی فصلی اند و در زمان بارندگی پر آب می‌باشند.

آبشار دره آل از کوه‌های «هزار مسجد» سرچشمه می‌گیرد. این دره به روستایی به نام «زواندرخ» منتهی می‌شود. سد کارده در قسمتی از همین دره است و دره را قطع می‌کند. از دیگر جاذبه‌های این منطقه دره انجیر در دره آل است که دارای منظره ای پوشیده از درختان انجیر است، غاری هم به نام دره آل وجود دارد که دیوارهای بلند و مرتفعی دارد و از جاذبه‌های این منطقه محسوب می‌شود.

دره انجیر یکی از جاذبه‌های طبیعی این منطقه به شمار می‌رود که با عرض کم و موانع صخره‌ای پوشیده از درختان انجیر وحشی دارای منظره‌ای دیدنی و جالب است. همچنین در این مکان غار دره آل وجود دارد که با دهانه بزرگ و دیدنی و دیوارهای مرتفع و بلند به جاذبه‌ای منحصر به فرد برای گردشگران و طبیعت‌گردان تبدیل شده است.غاره دره آل مکانی است با دهانه بزرگ و دیدنی و دیوارهای مرتفع و بلند که چشمه‌ای در مجاورت آن قرار دارد. این غار در ابتدای جاده دره آل پس از روستاهای اندروخ و کارده قرار دارد.

منابع:http://www1.jamejamonline.ir.http://rasekhoon.

net/.