اطلاعات بیشتر


نام مکان:
باغرود
استان:
خراسان رضوی
شهرستان:
نیشابور

معرفی نامه

باغرود منطقه و شهرکی سرسبز و زیبا می‌باشد که در دوازده کیلومتری شمال شهر نیشابور واقع شده است . دره‌ای که در میان آن رودخانه‌ای جریان دارد و اطراف آن پوشیده از درختان میوه و گردو و چنار،گیلاس ،سیب و...

می‌باشد. باغرود یکی از مشهور‌ترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی نیشابور محسوب می‌شود . در این منطقه یک پادگان بزرگ نظامی و یک اردوگاه بین‌المللی گردشگری به نام اردوگاه شهید رجایی نیز قرار دارد.اکثر مردم این منطقه به کشاورزی مشغول اند .

در آمد اصلی اهالی از راه کشاورزی تامین می‌شود و باغ‌های سرسبز و خاک حاصلخیر منطقه سفره‌های بی ریای آن مردم را رنگارنگ می‌سازد و رونق کشاورزی در منطقه سبب شده تا عده کمتری به دامداری تمایل یابند . برخی ای از ساکنان منطقه نیز در اردوگاه شهید رجایی مشغول کار هستند. همچنین مناظر زیبای کوهستانی و کوههای سر به فلک کشیده واقع در شمال منطقه همواره پذیرای طبیعت دوستان و کوهنوردان مشتاق است.اردوگاه شهید رجایی که در سال هزار و سیصد و چهل و دو بنا شده از محیطی طبیعی همچون کوه ، تپه ماهور ، دشت و رودخانه برخوردار می‌باشد.

این مجتمع دارای امکانات فرهنگی از جمله: کتابخانه ، نمازخانه ،سالن اجتماعات تابستانی ، کارگاههای مختلف مهارتی ، سینما و رصد خانه می‌باشد . ازامکانات ورزشی آن نیز می‌توان به زمین چمن ، استخر شنا ، دریاچه قایقرانی و سایر رشته‌های ورزشی اشاره نمود .سالنهای پذیرایی ، درمانگاه ، فروشگاه ، مهمانسرا و کمپ‌های تابستانی از دیگر امکانات این مجموعه می‌باشد . سایر جاذبه‌های گردشگری این مجتمع شامل : سد بزرگ خاکی ، دریاچه پرورش ماهی ، باند پروازی هواپیمای گلایدر ، مزارع زعفران ، زنبورداری ، باغات میوه ، فضای سبز و پرورش گل و گیاه می‌باشد .

ظرفیت پذیرش اردوگاه برای اردوهای یک روزه پنج هزار نفر و اردوهای چند روزه دو هزار و پانصد نفر می‌باشد .منابع :http://ordoo.khschool.ir/http://fa.

wikipedia.org/http://quchan.razaviedu.ir/sara.

jamejamonline.ir.