اطلاعات بیشتر


نام مکان:
دره هفت غار
استان:
خراسان رضوی
شهرستان:
نیشابور

معرفی نامه

دره هفت غار نیشابور یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری نیشابور هست، همونطور که از اسمش پیداست برای رسیدن به چشمه باید از مسیر 7 غار یا بیشتر و کمتر عبور کرد.در شمال نیشابور،دره ای وجود دارد که از گذشته هفت غار نامیده شده ، و به منزله هفت وادی و یا هفت تنگه است. منطقه ای که هفت غار در آن واقع شده است، در فصل گرم سال، دارای آب وهوایی معتدل، با صبحگاهی بسیار دلنشین و روح‌افزاست و با شرایط آب و هوایی و مناظر طبیعی از ییلاقات اصلی نیشابور به شمار می‌آید.این دره به دلیل فرسایشی بودن و شیب تند آن هرساله پس از بارش شکل جدیدی به خود می‌گیرد و آبشارهای بزرگ وکوچکی در آن ایجاد می‌شود.

بهترین زمان بازدید از این دره فصل بهار است.راه‌های دسترسی به این تنگه بسیار متنوع است اما آسان‌ترین راه، مسیر روستای باغرود است که پس از ده دقیقه کوهپیمایی می‌توان به ابتدای این دره در ارتفاع 1500 متری رسید. از جمله مسیرهای دسترسی دیگر می‌توان به خود روستای غار اشاره نمود.پیمایش کامل دره بسته به آمادگی تیم، به طور متوسط بین دو تا سه ساعت به طول می‌انجامد.

پس از پیمایش دره و عبور از زیبایی‌های آن به منطقه ای باز و به سرچشمه اصلی رودخانه غار در ارتفاع 1900 متری می‌رسیم که در این محل چندین درخت گردو به چشم می‌خورد. این چشمه برخلاف آب سرد و گوارای آن ، دارای املاح بسیاری است و برای شرب مناسب نیست.در صورت تمایل ..

.مشاهده کامل متن برای ادامه مسیر به دوراهی خواهید رسید که مسیر سمت چپ به روستای برفریز و مسیر سمت راست به روستای رود ادامه می‌یابد. ضمنا برای خروج سریعتر از دره راه‌های خروجی متعددی در غارهای اول و دوم و چهارم، در سمت راست موجود است که در صورت نیاز می‌توان از دره خارج شد. از جاذبه‌های این منطقه رنگ سرخ خاک رسی آن است که جلوه ای خاص به این منطقه بخشیده است.

منبع :www.negahmedia.irhttp://sepidesobh20.blogfa.

com/.