اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پیست اسکی آلوارس
استان:
اردبیل
شهرستان:
سرعین

معرفی نامه

از زیباترین نقاط استان اردبیل از لحاظ گردشگری و در دامنه‌های مرتفع و زیبای سبلان واقع شده است که بزرگترین پیست اسکی از لحاظ وسعت در ایران می‌باشد. این پیست اسکی در فاصله ۱۲ کیلو متری روستای آلوارس و ۲۴ کیلومتری سرعین قرار گرفته است و از انجائی که پیست فوق در ارتفاع ۳۲۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد به سبب بارندگی برف فراوان در طول پائیز و زمستان و به جهت دیر ذوب شدن برفهای این منطقه می‌تواند در حدود شش الی هشت ماه از سال مورد استفاده قرار گیرد که از این لحاظ در کشور در رتبه اول است.این پیست به دلیل واقع شدن در نزدیکی روستای آلوارس قدیمی‌ترین سکونتگاه دامنه سبلان به این نام عنوان می‌شود، بنا به روایات تاریخی مردی در زمانهای قدیم در این روستا زندگی می‌کرد که ادعا داشت وارث این مکان است و بعد از او وراثش را به نام آل وارث خطاب کردند. برخی نیز اعتقاد دارند اجداد این روستا به نژاد پارس رسیده و این روستا را پارسیان در زمانهای بسیار قدیم ساخته و مدت مدیدی در آن زندگی کرده اند.

به همین خاطر نام آل پارس نیز بر روی آن می‌نهند. ولی از همه مصطلح‌تر برای این روستا، عنوان آل پارس است.از ویژگیهای بارز منطقه ای :1- نصب و راه اندازی دستگاه و خط تله سی یژ به طول ۱۲۵۰ متر ساخت شرکت دو پل مایر اتریش2- نصب و راه اندازی یک خط تله اسکی جهت آموزش و استفاده علاقه مندان3- احداث دو باب ایستگاه کلاسهای ..

.مشاهده کامل متن آموزشی4- ساختمان اداری،مهمانسرا, رستوران,خرید دستگاه برف کوب,هتلی مدرن و مجهز مجتمع ورزشهای زمستانی آلوارس در آن واقع شده است علاوه بر جاذبه‌های زمستانی می‌توان به جاذبه‌های بهاری و تابستانی آن ازجمله روی آوردن عشایران با گله‌های خود به مناطق حوالی آن، هوای خنک و معتدل در اوج تابستان، پوشش گیاهی و گلهای رنگارنگ بصورت دشتهای وسیعی از شقایقهای کوهی، گل ختمی، گون و غیره همچنین قرار گرفتن مسیرهای صعود به قله سبلان و قلل دیگر از فاصله نزدیک کمپ مجتمع و مشرف بودن آن به شهرهای سرعین، نیر، اردبیل می‌باشد که استفاده از آن را در تمامی فصول سال مفید و خاطره انگیز می‌نماید .منبع :http://www.mehrnews.

com/detail/News/1565027http://fa.wikipedia.org/.