اطلاعات بیشتر


نام مکان:
باغ شاهنامه
استان:
خراسان رضوی
شهرستان:
مشهد

معرفی نامه

مشهد به دلیل وجود حرم امام رضا (ع) سالانه گردشگران بیشماری را به سمت خود می‌کشاند ، این شهر زیارتی، تقریبا در همه روزهای سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی است ، اما علاوه بر زیارت، برای سیاحت نیز مکان‌های متعددی در داخل شهر و اطراف خود دارد. باغ شاهنامه در زمینی به مساحت 3 هکتار در انتهای بلوار توس مشهد احداث شده ، در ساخت این باغ از معماری و هنر اصیل ایرانی بهره گرفته شده است.«باغ شاهنامه» به عنوان مجموعه ای گردشگری در راستای تقویت و گسترش ادبیات کهن و فاخر ایران زمین فعالیت میکند.این باغ به همّت آقای سیّد حسن موسوی و با ذوق و علاقه شخصی او ساخته شده است.

این منطقه از مشهد محیط مناسبی برای برنامه‌های آموزشی است و به نظر می‌رسد که باغ شاهنامه مشهد با توجه به شاهنامه فردوسی فضای آن طراحی و ساخته شده است. در حقیقت می‌توان گفت این باغ حکم موزه را دارد ، داخل این باغ شاهنامه نگار خانه , آلاچیق , چادر هایی با طراحی داخلی ترکمنی , سالن غذاخوری و...

نیز وجود دارد.دیگر فضاهای آن عبارتند از سالن اجتماعات، پارک بازی کودکان، فضای آبی ، اجرای مراسمات نمایش نقالی و شاهنامه خوانی ، نمایشگاه اقوام مختلف. در کل این باغ محلی است برای یاداوری میراث کهن دیار ایران زمین و مکانی برای احیای هنرهای اصیل و قدیمی این مرز و بوم که در حال فراموشی اند. موزه تخصصی این مجموعه نیز در ایام نوروز دایر است.

منبع:http://www.beytoote.com/http://shahnamehtoos.blogfa.

com/http://www.neyestane.com/http://www.khorasannews.

com/.