اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه آب گرم ایوب پیامبر
استان:
خراسان شمالی
شهرستان:
بجنورد

معرفی نامه

روستای ایوب پیامبر در نود و پنج کیلومتری شمال بجنورد و در دهستان گیفان قرار دارد که بیشتر شهرت خود را مدیون چشمه‌های جوشان آب گرمش می‌باشد که به خاطر گوگردی بودن، برای درمان و تسکین امراض پوستی بسیار مناسب است.چشمه آب گرم ایوب پیامبر جزو شش چشمه آب‌گرم برتر کشور و یک منطقه نمونه گردشگری است که روستا بیشتر اعتبار خود را از آن گرفته است. این چشمه در فاصله هفت کیلومتری مرکز دهستان گیفان قرار دارد ، اهالی این روستا معتقدند که حضرت ایوب (ع) برای علاج بیماری برص خود، عصایش را در این مکان به زمین کوبید و در پی آن، آبی گرم از زمین بیرون میتراود تا حضرت خود را از لوث کرم‌های موجود در بدنش پاک کند.آب‌گرم ایوب علاوه بر این‌که به عنوان یک مکان تفریحی برای شنا استفاده می‌شود، بیشتر به دلیل خاصیت زیادی که برای درمان و التیام بیماری‌های پوستی دارد، مورد توجه قرار گرفته است.

دمای آب چشمه اصلی ایوب چهل و هفت درجه سانتیگراد می‌باشد ، اما جالب‌تر از آن وجود چشمه‌های آب سرد در داخل و کنار استخر آب‌گرم است. وجود چشمه آب سرد و گرم در درون استخر دمای آب را متعادل و برای شنا دلچسب ساخته است.در حال حاضر این آب گرم دو استخر مجزا از حوض اصلی دارد که یک استخر آن ویژه آقایان و دیگری مختص بانوان می‌باشد .مقبره‌ای هم در کناراین چشمه وجود دارد که به عقیده پیران این روستا متعلق به ایوب پیغمبر .

..مشاهده کامل متن است و به‌همین دلیل افراد زیادی پس از شنا در استخر آب‌گرم و پاکی بدن به زیارت آن می‌روند.منابع :http://www.

tebyan.net/http://ayoobpyghambar.persianblog.ir/http://villageayub.

blogfa.com/http://agahi-ghalam.blogfa.com/post-4.

aspx.