اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار شیوند
استان:
خوزستان
شهرستان:
ایذه

معرفی نامه

آدرس : خوزستان-ایذه-روستای شیوند-آبشار شیوندآبشار شیوند آبشاری زیبا در استان خوزستان 30 کیلومتری ایذه در روستای شیوند واقع شده است.ارتفاع آبشار شیوند 90 متر است و در دامنه‌های شرقی کوه منگشت قرار دارد.بارج، نام قایق مخصوصی است که چند سالی است مردم شیوند را از زمین‌شان می‌کند، از روی موج‌های دریاچه رد می‌کند و به ایذه می‌رساندبرای رفتن به این آبشار باید در جاده ایذه- دهدز کمی بعد از سد کارون 3 از یک سمت راست جاده است به سمت دریاچه برویم و در ساحل دریاچه با شناور‌های مخصوص (بارج) به سوی دیگر رفت.بارج فقط اهالی را جابه‌جا نمی‌کند.

آنقدر بزرگ است که تراکتور و ماشین‌آلات سبک و سنگین را هم جابه‌جا کند. این مسیر 3/14 کیلومتر طول دارد و بارج آن را در حدود یک ساعت و نیم می‌پیماید. در ساحل چپ دریاچه پس از پیمودن یک راه روستائی 5/3 کیلومتری سربالا با اختلاف ارتفاع 330 متر و پس از گذشتن از روستاهای شهرک، ده کهنه و سرآسیاب به روستای مرغاب می‌رسیم. حرکت رودخانه در میان درختان در این مسیر منظره زیبایی ساخته است .

به وجود آمده در طول این مسیر منظره‌های زیبائی از که بسیار دیدنی است.این آبشار از جاذبه‌های دیدنی و طبیعی روستای شیوند است.منبع: http://tebyan-zn.ir/detailed-papers/afsaneh49/105278http://www.

khouznews.ir/fa/news/15763http://77.104.65.

1/papertext.aspx?newsnum=100924540898.