اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پارک ساحلی دز ( علی کله )
استان:
خوزستان
شهرستان:
دزفول

معرفی نامه

در پایین دست سد تنظیمی دز و شمال شهر دزفول پارک ساحلی زیبا و دیدنی دز علی کله واقع شده که از مهمترین تفریح گاه‌های شهرستان دزفول و حتی خوزستان در فصول بهار و زمستان به شمار می‌رود. شهرداری دزفول در کنار ساحل زیبای دز صفه هایی سر پوشیده ساخته است که این مکان را برای شنا در فصل تابستان بسیار مناسب کرده است . همچنین پارک و فضای سبز کنار ساحل به همراه وسایل بازی و تفریحی ، منظره‌ی زیبای سد تنظیمی و ..

. باعث شده که در سایر فصول نیز محلی برای تفریح مردم باشد.از دیگر جاذبه‌های تفریحی این محل خصوصاً برای کودکان وجود چند نوع سرسره آبی در ساحل رودخانه است به دلیل مسیر مناسب ساحل ، بسیاری از مردم دزفول در صبح به ورزش عمومی در این محل می‌پردازند. در ایام تابستان گردشگران بسیاری از شهرهای مختلف خوزستان به علی کله می‌آیند تا از فضای خنک و زیبای آن استفاده نمایند و بسیاری شب را نیز در چادرهای مسافرتی در کنار ساحل به صبح می‌رسانند.

و همچنین در ایام بهار میعادگاه بسیاری از گردشگران و میهمانان نوروزی است.همچنین رستورانی سه طبقه با طرح زیگوراتی توسط شهرداری دزفول در مجاورت ساحل رودخانه در حال خدمت رسانی به گردشگران عزیز می‌باشد.منبع :http://dt24.blogfa.

com/post-35.aspxhttp://azarkish.mihanblog.com/post/9http://dezfulphoto.

mihanblog.com/.