اطلاعات بیشتر


نام مکان:
لشگر آباد ( بازار فلافل اهواز )
استان:
خوزستان
شهرستان:
اهواز

معرفی نامه

لشگر آباد اهواز به پایتخت فلافل ایران مشهور است. این منطقه محلهٔ عرب‌نشینی است که فلافل، غذای محلی جنوب است در آن عرضه می‌شود و فروشندگان نیز برخورد محترمانه ای با مشتری‌ها دارند و بر اساس اعتماد برخورد می‌کنند، به این صورتکه وقتی مشتری به محل کسب آنها مراجعه و غذایی را میل می‌کند، بر اساس اعلام مشتری وجه آن را دریافت می‌کنند و این رفتار قطعا تنها یک حرکت تبلیغاتی نیست، بلکه ریشه در آداب و رسوم مردم این منطقه دارد. بازار لشگر آباد با وجود صدها مغازهٔ فلافل‌فروشی، یکی از جاذبه‌های توریستی این شهر اهواز می‌باشد. فروش اغذیه در این بازار به‌صورت سلف سرویس است که علاوه بر فلافل، سمبوسه، کپه و دیگر خوراکی‌های فوری را عرضه می‌کنند.

تجربه منطقه لشکرآباد و اینکه منطقه ای که در گذشته محل مناسبی نبوده و اکنون به منطقه ای تجاری و گردشگری تبدیل شده که توسط مردم خود این منطقه اداره می‌شود، تجربه موفقی است و باید از آن به عنوان پایلوت برای دیگر مناطق مشابه در کشور استفاده شود.وارد این محله که میشوی بوی روغن سوخته با دود قلیان‌های رنگارنگ می‌پیچد به هم می‌رود تا عمق ریه هایت ! دو طرف خیابان فلافل فروش‌های جوان بساط کرده اند و نشسته اند پشت دکه؛ مشتر ی‌ها هم همچنان که آب دهان را پایین می‌دهند؛ با سرهای خم شده به یک طرف ؛ دهان را به قواره نصف صورت باز می‌کنند و نصف ساندویچ پر ملات فلافل را می‌فرستند ...

مشاهده کامل متن درون معده!فلافل فروشهای خیابان انوشه اهواز یا همان لشکرآباد مشتری‌های ثابت دارند؛ آفتاب که غروب می‌کند چراغ دکه‌های فلافل فروشی هم روشن می‌شود و مشتری‌ها کم کم از راه می‌رسند.فلافل فروش‌های جوان خیار شور، گوجه، کلم، انواع ترشی و هر آنچه می‌شود کنار قرص‌های فلافل ؛ درون ساندویچ جا داد را یکی یکی از خانه بیرون می‌آورند و می‌چینند روی میز؛ جلوی مثلا رستوران خود را هم آب پاشی می‌کنند و کم کم آماده می‌شوند برای استقبال از مشتری ها.راسته فلافل فروش‌های اهواز هر سال شلوغ‌تر می‌شود و رونق بیشتری می‌گیرد و در تعطیلات نوروز نیز به صورت شبانه روزی فعال است. لشکرآباد حالا دیگر یک منطقه ناامن و آلوده نیست؛ منطقه ای گردشگری است که باید در ردیف جاذبه‌های شهر اهواز قرار بگیرد و به مسافران نوروزی آدرس بدهیم که: "اهواز، میدان دانشگاه شهید چمران، راسته فلافل فروش‌های لشکرآباد.

.." منابع :http://www.khouznews.

irhttp://www.niksalehi.comhttp://www.baharnews.

irhttp://www1.jamejamonline.ir.