اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار آرپناه
استان:
خوزستان
شهرستان:
لالی

معرفی نامه

لالی از شهرستان‌های استان خوزستان است ,آبشارهای آرپناه در 45 کیلومتری شمال شرقی شهرستان لالی قرار دارد و مسیر آن از سمت جاده تراز می‌باشد آبشارهای آرپناه در میان باغات و درختان سرسبز محیط محصور شده و با دارا بودن محیطی سرسبز و زیبا مکانی مناسب و توریستی در شهرستان لالی است . این منطقه درتابستان با هوای خنکی که دارد مکان مناسبی برای دوری از گرما می‌باشد, همچنین نزدیک بودن چشمه با آبشار باعث سردی آب آن شده که آب تنی در آن در فصل گرم لذت بخش است چند سالی است که این منطقه به عنوان منطقه نمونه گردشگری برگزیده شده که این موضوع موجب شد تا روستای آرپناه و آبشارهای کسد به یک منطقه توریستی بسیار زیبا و مفرح تبدیل شده و از امکانات زیادی برای گردشگران برخوردار شود.همه ساله در فصل بهار این آبشارها میهمانان زیادی را از همه نقاط ایران به خود جذب می‌کند . ایجاد پلهای ارتباطی ، سروسیهای بهداشتی ، نمازخانه ، مغازه ، سکو و آلاچیق از امکانات این منطقه گردشگری می‌باشند آب این آبشارها از چشمه هایی که در نزدیکی آبشارها قرار دارند حاصل می‌شود و با طی مسیری طولانی و پیوستن به آب چشمه تلوک (بی بی ترخان) و آب شور (سور) در پایین دست به رود کارون می‌ریزد.

در طول مسیر آب آن چند آسیاب وجود دارد که آسیاب‌های پلنگ و نهنگ معروفترین آنها هستند.با احداث پروژه‌ی سد جدید گتوند و احداث یکی از بهترین پل‌های ...

مشاهده کامل متن کابلی خاورمیانه در این منطقه لالی موقعیت شبه جزیره ای به خود گرفته است بطوری که از سمت شمال به رودخانه‌ی آبشور ، از سمت شرق به رودخانه‌ی چیتی و آب ماهیک، ازسمت غرب به رودخانه‌ی زیورو و از سمت جنوب به رودخانه‌ی کارون محصور می‌باشد. از راه‌های ارتباطی این شهرستان می‌توان به جاده‌های لالی - مسجدسلیمان که عامل ارتباطی مردمان لالی و مسجدسلیمان است، جاده‌ی لالی - دزفول که عامل ارتباطی بین شهرستان‌های لالی،سردشت و دزفول است، جاده‌ی گتوند که عامل ارتباطی شهرستان‌های لالی،گتوند و شوشتر است و جاده‌ی لالی - اندیکا که عامل ارتباطی این دوشهر و اتصال به استان چهارمحال و بختیاری است اشاره کردمنبع:http://geoblog.persianblog.ir/post/23/http://www.

miscity.irhttp://www.khouznews.ir/fa/news/52682http://jorfi.

blogfa.com/cat-4.aspxhttp://forum.saramad.

ir/showthread.php?47951.