اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پل پرزین
استان:
خوزستان
شهرستان:
گتوند

معرفی نامه

دره‌ی وسیع و فرح بخشی به نام " پرزین " در شرق گتوند قرار دارد و چون از روی این دره پلی آهنی می‌گذرد به این منطقه پل پرزین می‌گویند.در دره‌ی پرزین علاوه بر مشاهده چشمه‌های متعدد و آبشارهای زیبا با سنگ‌های قندیل بسته می‌توان دالان‌های طبیعی، پونه، گل و گیاهان طبی را مشاهده کرد.این مکان تفریحی در واقع دره ای است که سرسبز و خنک و دارای آبشارها وبرکه هایی زیباو دیدنی ست.این مکان بخاطر هوای مطبوعش در گرمای طاقت فرسای خوزستان گردشگران بسیاری را جذب میکند.

آبشار پرزین ,دره‌های پوشیده از درخت (انجیر، انگور و ...)، نی زارها و گیاهان دارویی ، آبهای روان و چشمه‌های جوشان و زلال محیطی فرح بخش برای تفریح و سرگرمی گردشگران خواهد بود.

پس از عبور از شهر گتوند و حرکت به سمت سد تنظیمی گتوند به دروازه‌ای می‌رسیم که ورودی محوطه سد تنظیمی گتوند است. در سمت چپ این ورودی و در جوار دیواره بتنی جاده‌ای وجود دارد که باید به آن ورود کرده تا با گذر از آن به پل پرزین برسیم.دسترسی به دره پرزین به دلیل برخورداری از جاده آسفالته گتوند به لالی به راحتی امکان‌پذیر است. در دره پرزین گیاهی به نام " کمروز" یا " پا باریک " وجود دارد که مردم محلی با جوشاندن آن اقدام به درمان گلو درد می‌کنند.

جوانان ساکن در روستاهای اطراف با چیدن این گیاه اقدام به چیدن آن گیاه می‌کنند. نمونه این گیاه را در اطراف آبشارهای آرپناه ...

مشاهده کامل متن نیز وجود دارد. گیاهی سبز که ظاهرا در مناطقی که آب جاری است، رشد می‌کند.در گتوند منطقه‌ای دیگر به نام کیارس در نزدیکی پل پرزین قرار دارد که یک دره زیبا و شگفت انگیز به نام " دره انار" در آن واقع است.منابع:http://zabatoon.

parsiblog.com/Posts/68http://polparzin.mihanblog.com/http://www.

forum.98ia.com/t401044.htmlhttp://gtv.

loxblog.com/post/15http://fa.wikipedia.org/.