اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار هشترخان
استان:
زنجان
شهرستان:
طارم

معرفی نامه

آبشار هشترخان طارم نزدیک روستای لار در جاده زنجان به طارم در منطقه‌ای به نام هشت چشمه قرار داردبخشی از دشت وسیع هشترخان یا هشترخانا که در استان زنجان قرار دارد با دره ای به همین نام شناخته می‌شود. دره ای که به دلیل صعب العبور بودن جاده‌های دسترسی به آن و دوره افتادگی اش هنوز بکر مانده و کمتر گردشگری به آن پای گذاشته است و می‌توان گفت غیر از چند ده کوهنورد یا طبیعت گردی که هر سال در این چند ماهه از آن گذر می‌کنند غیربومی دیگری را نمی‌توان آنجا یافت.هشترخان با آبشارهای بلند و پرآبش شناخته می‌شود، آبشارهای متحیر کننده ای که در امتداد دره هشترخان پراکنده اند و زیبای و عظمت آنها بی نظیر است.این آبشار حاصل تلاقی هشت چشمه جوشان است که منظره بدیعی را به وجود آورده است.

جنگل درختان فندق در طول مسیر، زیبایی خاصی به منطقه داده است. منظره عمومی رودخانه قزل‌اوزن و باغ‌های زیبای زیتون از جاده زنجان به طارم و قبل از سرخه دیزج، بسیار جذاب و دیدنی است و ارتفاعات جالب منطقه، باعث پدید آمدن این مناظر بدیع برای مسافران عبوری شده است.برای رفتن به هشترخان باید از جاده زنجان به طارم استفاده کنید. پس از سپری کردن حدود 35 کیلومتر از این جاده به منطقه ای به نام خان چایی می‌رسیم اینجا بایستی وارد فرعی ای که به سمت راست و به روستاهای امام و یحیی آباد می‌رود شد.

پس از 11 کیلومتر به روستای امام ...مشاهده کامل متن رسیده,تا اینجا جاده آسفالته است ولی ادامه مسیر 15 کیلومتر این روستا تا روستای یحیی آباد خاکی و نامناسب است و باید به وسیله نیسان ادامه مسیر را پی گرفت.

مسیر کوهپیمایی از روستای یحیی آباد موازی با رودخانه ای که در خط القعر دره قرار دارد تا منطقه سرخه دیزه ادامه دارد. به افرادی که برای اولین بار قصد وارد شدن به منطقه را دارند توصیه می‌شود بدون راهنما از اجرای برنامه بپرهیزندمنبع:http://tnews.ir/news/E0F823618720.htmlhttp://www.

farazmount.blogfa.com/post/2http://www.irna.

ir/fa/News/81107183/http://tnews.ir/news/E0F823618720.htmlhttp://www.farsnews.

com.