اطلاعات بیشتر


نام مکان:
تفرجگاه بنه کوه گرمسار
استان:
سمنان
شهرستان:
گرمسار

معرفی نامه

منطقه نمونه گردشگری بنه کوه در شمال شهر گرمسار در پنج کیلومتری شمال گرمسار واقع شده است و بخاطر دارا بودن طبیعت زیبا و عبور رودخانه حبله رود، یکی از مناطق نمونه گردشگری در استان سمنان می‌باشد، این منطقه به دلیل قرار داشتن بر سر راه باستانی گرمسار به مازندران، از نظر تاریخی و نظامی دارای اهمیت ویژه ای بوده است. وجود قلعه باستانی استوناوند، ریگ تپه و قلعه گبری از جاذبه‌های این منطقه است. به دلیل قرار داشتن بنه کوه در بخش انتهایی رودخانه حبله رود (که رودخانه ای دائمی است)، در این منطقه انواع پرندگان و ماهی‌ها زیست می‌کنند. راه آهن تهران گرگان هم از روستای بنه کوه عبور می‌کند.

گوجه سبزهای آن معمولا اواخر فروردین می‌رسند و انجیر‌های خیلی خوشمزه ای هم دارد. در ضمن تابستان برای شنا مناسب است. قلعه قدیمی و معماری آلمانی ایستگاه راه آهن بنه کوه از مکان‌های دیدنی و تاریخی منطقه گرمسار است. برای رفتن به بنه کوه از جاده تهران مشهد تقریبا ۷ – ۸ کیلومتر باید بالاتر رفت.

همچنین در مسیر بنه کوه غار نمکی ای وجود دارد که به غار جادو شهرت دارد و برای علاقمندان به غار و محیط‌های متفاوت بسیار جذاب است .منhبع :http://www.yjc.ir/http://www.

negahmedia.ir/http://chondaran.blogfa.com/.