اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه‌های آبگرم مهدیشهر
استان:
سمنان
شهرستان:
مهدی‌شهر

معرفی نامه

چشمه‌های آبگرمی در 21 کیلومتری شمال غرب سمنان و 18 کیلومتری غرب شهرستان مهدیشهر در دامنه‌های کوه البرز قرار دارند که مردم از گذشته برای استفاده‌‌های درمانی و تفریحی به این چشمه‌ها می‌آمده اند.در محل این چشمه‌ها برای استفاده‌های درمانی استخرهایی از گذشته با عمق و ظرفیت کم ساخته شده است.فعالیت آتشفشانی در این منطقه محدود بوده و چشمه­‌های آبگرم، تحت تأثیر گسلهای منطقه و نفوذ آب در عمق بوجود آمده اند که بر اثر حرارت زمین از شکافها و مجاری موجود بالا آمده و آبهای معدنی به سطح زمین می‌رسد. چشمه‌های بزرگ این منطقه را، مرادآب، گرآب و قلنج نام نهاده اند.

از نظر شیمیایی، آب این منطقه گوگردی است که اثرات درمانی قابل توجهی دارد.آثار فرسایشی زیبا، تنوع رنگی رسوبات و رخنمون سطح دگرشیبی لایه ­های رسوبی از جاذبه ­های مسیر آبگرم می-باشد. در قسمتی از ناهمواریهای منطقه، در اثر زمینلغزش تونلی به عمق ۷۰متر و ارتفاع ۲۰متر ایجاد شده است.از جمله اثرات درمانی آن تاثیر روی مخاط پوستی و بافت‌های بیمار است و این آب‌ها در اثر خاصیت جذب و حل کننده ای که دارند در تغذیه بافت‌ها تغییرات عمیقی به وجود می‌آورند و خاصیت درمان بیماری‌های ناشی از تورم و التهاب مفاصل، غده ها، کبد، رحم و حتی سرطان دارند.

این آب‌ها که خاصیت گوگردی دارند از راه جلدی با استحمام، زیر جلدی با تزریق و حتی با نوشیدن البته با تجویز پزشک کاربرد درمانی دارند.منبع:http://semnany.mihanblog.com/http://arashk87.

persianblog.ir/post/5/http://www.bartarinha.ir/.