اطلاعات بیشتر


نام مکان:
موج فشان چابهار
استان:
سیستان و بلوچستان
شهرستان:
چابهار

معرفی نامه

موج فشان از پدیده‌های زیبا و کم نظیر در کشور بوده که در سواحل صخره ای چابهار می‌توان از فاصله بسیار نزدیک این چشم انداز زیبا را مشاهده کرد. خلیج چابهار از زیباترین خلیج‌های طبیعی کشور و ماحصل آمیزش دریا ،زمین و آفتاب است که طی هزاران سال که بصورت طبیعی در گوشه ای از دریای عمان و در همسایگی شهر چابهار ایجاد شده است.اساسا منطقه چابهار دارای خلیج‌های طبیعی متعددی است که محوریت آن با خلیج چابهار است .این خلیج طبیعی که چشم اندازی بسیار طبیعی دارد ،خود میزبان ده‌ها لنج و قایق‌های صیادی است .

منطقه آزاد چابهار در جوار شرقی این خلیج زیباست.موج فشان از پدیده‌های زیبا و کم نظیر در کشور است . که در چابهار به راحتی قابل رویت می‌باشد.علت پدیده موج فشان ،وزش بادهای موسمی در ماه‌های زیادی از سال و در نهایت تولید امواج است که در برخورد با صخره‌های ساحل تا ارتفاع 20 متر به هوا پرتاب می‌شود.

بسیاری از گردشگران لحظات مفرحی را درکنار این پدیده تجربه می‌کنند. موج افشان از پدیده‌های بی نظیر و بسیار زیباست که دیدگان هر گردشگری را به سوی خود جذب می‌کند .طول ذرات آب پرتاب شده بسته به بزرگی موج و فصل سال داشته که در تابستان اوج زیبایی این پدیده را می‌توان مشاهده کرد. این پدیده در محلی به نام دریا بزرگ واقع در مرکز ساحلی شهر چابهار قابل مشاهده است.

از حفره‌های داخل صخره‌ها گاهی آب با شدت و ...مشاهده کامل متن بصورت فواره به بیرون می‌جهد.

نهایت زیبایی وخشم طبیعت را توامان در این پدیده می‌توان دید.منبع :http://isna.ir/chabahar.orghttp://www.

chabahar.blogfa.com/.