اطلاعات بیشتر


نام مکان:
منطقه شکارممنوع توت سیاه
استان:
فارس
شهرستان:
بوانات

معرفی نامه

منطقه شکارممنوع توت سیاه منطقه ای تحت حفاظت محیط زیست است و در استان فارس در انتهاى منطقه بوانات واقع شده ,وسعت این منطقه حدود ۲۰ هزار هکتار استاین منطقه، منطقه‌اى گسترده است که به خاطر داشتن گونه‌هاى نادر گیاهى و جانورى مورد حفاظت قرار گرفته است. این منطقه یکى از ارزشمندترین زیستگاه‌هاى حیات‌وحش کشور و استان است.این محل، زیستگاه گونه‌‌هاى گیاهى و جانورى است.منطقه توت سیاه درابتدا درتاریخ 27/9/62 به عنوان منطقه شکارممنوع اعلام ومجددا"درتاریخ‌های 15/8/75 و 8/8/84 به مدت 5 سال تمدید شد, در حال حاضر، از قابلیت‌ها و امکانات گردشگاهى و پژوهشى این شکارگاه استفاده نمى‌شود.

این منطقه شامل دو رشته کوه نسبتاً مرتفع به نام‌های کوه سفید و عمر کوه با ارتفاع بیش از 2800 متر است که جزء رشته کوه‌های زاگرس محسوب می‌شودمیزان بارندگی منطقه حدود 350 میلیمتر است که در ارتفاعات بیشتر به صورت برف می‌باشد که تأمین کننده آب منطقه هستند و دامنه تغییرات ارتفاع بین 1950 تا 2800 متر از سطح دریا می‌باشد.پوشش گیاهی منطقه شامل بنه , کاروان کش , بادام کوهی, انواع گراس و در قسمت‌های پست، این پوشش شامل درمنه , گون و قیچ استحیات وحش منطقه شامل قوچ ومیش ,کل وبز،خرگوش ,پلنگ،گرگ،روباه، وپرندگان آن شامل کبک،کوکر،سینه سفید وانواع پرندگان شکاری می‌باشدمنطقه شکارممنوع توت سیاه بین منطقه حفاظت شده بروئیه یزد، ...

مشاهده کامل متن منطقه شکار ممنوع دره باغ فارس و منطقه شکار ممنوع روشنکوه فارس واقع شده و این نشانگر خصوصیات منحصر به فرد منطقه به لحاظ شرایط زیستگاهی بوده که می‌تواند به لحاظ گردشکری مورد استفاده قرار گیرد.وجود بعضی گونه‌های گیاهی خاص مثل چای کوهی، ریواس و غیره و چشم اندازهای زیبا و دیدنی مانند غار کان گوهراز شاخص‌های گردشگری منطقه است . منبع:http://www.iran-stu.

com/http://www.rasekhoon.net/forum/thread/802483/page1/http://fars.doe.

ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=551a42b3-9603-4a67-a1c1-af02edb400ddhttp://vista.ir/http://mihanpet.ir/thread18062.

html.