اطلاعات بیشتر


نام مکان:
گردشگاه پلنگان
استان:
فارس
شهرستان:
نی‌ریز

معرفی نامه

در ۲۱ کیلومترى نى‌ریز در استان فارس منطقه‌اى سرسبز در تنگى به نام تنگ پلنگان قرار دارد که پوشیده از درختان انجیر، انار، بید و سروهاى قدیمى است,این گردشگاه یکی از گردشگاه‌هاى مهم این شهرستان به حساب مى‌آید.این منطقه چشمه‌سارهاى متعددى دارد و در طول سال، پذیراى بسیارى از ساکنان محلى و اهالى شهرستان‌هاى نى‌ریز، داراب و سایر مسافران است.چشمه پلنگان از دیگر نقاط زیبای این تنگه است. این چشمه از دامنه کوه سلطان‌شهباز در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی نی‌ریز سرچشمه می‌گیرد.

باغات انجیر، انار و بادام اطراف شهرستان از این چشمه سیراب می‌شوند و این چشمه باعث رونق تفرجگاه پلنگان در نزدیکی شهر نی‌ریز است.این منطقه دارای عناصر طبیعی همچون جنگل – کوه و رودخانه است .آب این رودخانه از چشمه بشر نشات گرفته است که دارای آبی بسیار زلال و تمیز است که پس از عبور از صخره‌ها و درختان سر به فلک کشیده میوه به باغ بیشه می‌رسد.این آب پس از عبور از باغ بیشه به باغ دیگری به نام باغ نارو می‌رسد و در نهایت به گورابهای انتهای این رودخانه سر ریز می‌شود .

از هر طرف این تفرجگاه چشمه سار‌های روان جاری است و دو طرف آن را دو رشته کوه از کوههای زاگرس احاطه کرده است .وجود جاده دسترسی آسان ، هوای دلکش ونسیم خنک ,مقبره امامزاده شاه یعقوب و برکه آب مزین به نام حضرت امام حسین ( ع) موجب شده است همه ساله گردشگران زیادی از سراسر ...

مشاهده کامل متن کشور جذب این گردشگاه شوندمنبع:http://fars.irib.ir/index.php/news/news93/251--/48735-31http://irlister.

comhttp://www.gol-giah.ir/http://fa.wikipedia.

orghttp://vista.irhttp://dadfars.ir/Default.aspx?tabid=2499.