اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پیست اسکی پولادکف
استان:
فارس
شهرستان:
سپیدان

معرفی نامه

مجموعه تفریحی ورزشی و پپیست اسکی پولادکف ، در شهرستان سپیدان و در ۸۸ کیلومتری شمال شیراز و کیلومتر ۱۵ جاده سپیدان به آبشار مارگون قراردارد. پپیست اسکی پولادکف که در ارتفاع ۲۸۵۰ متری از سطح دریا واقع شده است، دومین پیست اسکی بزرگ و بین‌المللی ایران است. بارش سنگین برف در فصل زمستان یکی از زیبا‌ترین جاذبه‌های استان فارس در این منطقه محسوب می‌شود. این مجموعه با استقبال بی نظیر مردم و علاقمندان به ورزش اسکی در ایام زمستان روبرو است و با توجه به قرار گرفتن در مسیر آبشار زیبای مارگون از موقعیت ویژه ای برخوردارمی باشد.

این تله کابین با طول مسیر بیش از ۲۰۰۰ متر، ایستگاه پایین در ارتفاع ۲۸۵۰ متری از سطح دریا را به ایستگاه قله با ارتفاع ۳۲۵۰ متر از سطح دریا وصل می‌نماید. سرعت این تله کابین ۳ متر بر ثانیه می‌باشد که این مسیر را در کمتر از ۱۱ دقیقه طی می‌نماید.به گفته سایت مجموعه تفریحی پولاد کف، تله کابین پولادکف همه روزه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷، به صورت یکسره آماده ارائه خدمات می‌باشد.وجود امکانات اقامتی و تفریحی مناسب و متنوع باعت شده این پیست در سایر فصول هم قابل استفاده باشد و این پیست به صورت چهار فصل دایر است بطوریکه در فصل تابستان امکان پرداختن به ورزش مفرح اسکی روی چمن نیز در این مجموعه وجود دارد و تله کابین آن در تمام ایام سال فعال است.

پیست اسکی پولادکف دارای هوای خنک کوهستانی ...مشاهده کامل متن در فصل تابستان و بارش برف سنگین از نیمه‌های پاییز تا اوایل بهار می‌باشد.

قله مجموعه در ارتفاع ۳۴۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و توسط تله‌کابین و تلسکی می‌توان به قله آن رسید. از امکانات این مجموعه می‌توان به تله‌کابین، تلسکی، رستوران، فست فود، کافی شاپ، مهمان‌سرا، هتل، موتورهای برفی، ماشین‌های کوهستان، چرخ‌های هوشمند، قایق‌های پدالو،اسب سواری، دوچرخه سواری، لوازم اسکی و آموزشگاه اسکی نام برد.پیست پولاد کف دارای هتل چهار ستاره، ۴ واحد غذاخوری،تله کابین به طول ۲ کیلومتر متر، ۲ دستگاه تلی اسکی ویژه اسکی بازان به طول هزارو ۶۰۰ متر و ۸ دستگاه موتور برفی است. در نزدیکی پیست اسکی پولادکف، پیست اسکی کوچک‌تری وجود دارد که به پیست اسکی سپیدان شناخته می‌شود.

امکانات تابستانه این پیست شامل پیست کارتینگ، ماشین کوهستان، دوچرخه سواری، اسب سواری، قایق سواری، دریاچه مصنوعی و چادر عشایری می‌باشد همچنین امکانات زمستانی پیسک در زمستان نیز شامل پیست اسکی ، آموزش اسکی، کرایه تجهیزات اسکی، تلسکی، موتوربرفی(اسنومبیل) و مینی بوب (لژ سواری) می‌باشد.