اطلاعات بیشتر


نام مکان:
سواحل زاینده رود
استان:
اصفهان
شهرستان:
فلاورجان

معرفی نامه

شهرستان فلاورجان طولانی‌ترین ساحل زاینده رود را در بین شهرستانهای استان اصفهان داراست و سواحل رودخانه زایندرود در شهرستان فلاورجان در غرب استان اصفهان از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این شهرستان به شمار می‌آید.25 کیلومتر ساحل زایندرود در فلاورجان و ایجاد تفرجگاه‌ها و بیشه‌های زیبا در ساحل رودخانه از نقطه ورودی در بخش پیربکران واقع در روستای سهرو فیروزان تا روستای کرسگان مناظر دلنشینی را پدید آورده است.فلاورجان در دشتی، در کنار زاینده رود قرار گرفته است و دارای بیشه‌زار‌های پهناور است. کوه گردولی در جنوب خاوری و کوه سنگالو در خاور این شهر قرار دارند.

رود زاینده رود از خاور فلاورجان می‌گذرد و جلوه ای زیبا به این منطقه می‌بخشد.بیشه زار‌های متعدد در حاشیه زایندرود، دهکده ساحلی شهر پیربکران، مجموعه ساحلی واقع در منطقه ˈپل بابا محمودˈ، پارک ساحلی شهر فلاورجان و ˈکلیشاد و سودرجانˈ استفاده از سواحل زیبای زاینده رود از زیبایی‌های این منطقه است.طبیعت زیبا و سرسبز حاشیه رودخانه ، زمینه جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی را مهیا کرده است به نحویکه می‌توان این مسیر را به یکی از جذاب‌ترین مناطق گردشگری استان اصفهان تبدیل کرد. عبور این رودخانه از شهر و روستاهای پیربکران، ˈجوچیˈ، ˈاجگردˈ، ˈفلاورجانˈ، ˈگارماسهˈ، ˈهویهˈ، ˈموسیانˈ و ˈکرسگانˈ باعث جذب سرمایه بخش خصوصی جهت ایجاد تفرجگاه و امکانات گردشگری .

..مشاهده کامل متن و در نهایت کسب درآمد برای آنها شده است.برخی از مسافران که در حال مسافرت از شمال به جنوب کشور و یا بالعکس هستند نیز در گذار از استان اصفهان، سواحل زاینده رود در شهرستان فلاورجان را برای استراحت و اقامت موقت انتخاب می‌کنند.

این شهرستان زیرساخت‌های طرح توسعه گردشگری از جمله احداث اماکن جذاب و تفریحی همچون شهربازی مدرن، باغ پرندگان، باغ پروانه ها، باغ وحش، باغ گلها، پیست قایق سواری، کمپینگ‌های تفریحی، پیست اسب سواری، جزیره تفریحی، رستوران سنتی و زیباسازی پل قدیم فلاورجان و پل بابا محمود را دارد.منابع:http://polna.ir/3761http://www.joujil-shora.

comhttp://esfahan.irna.ir/fa/News/2000821000http://www.falavarjansport.

com/Default.aspx?TabID=3774&ModuleId=16694&id=17900.