اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار تنگسا
استان:
فارس
شهرستان:
ممسنی

معرفی نامه

آبشار تنگسا در غرب استان فارس در نزدیکی شهرستان نورآباد واقع شده است. ارتفاع تقریبی آبشار پانزده متر بوده و از چندین لایه تشکیل شده است. تنگسا یا تنگ سا نام مزرعه ای در نزدیکی نورآباد می‌باشد. تنگ سا به معنی تنگه کوهی صعب العبور است.

شهرستان ممسنی دارای مناطق گردشگری و تاریخی فراوانی از جمله: منطقه زیبا و خوش آب و هوای بوان، نقش تاریخی سراب بهرام، امامزاده شیرمرد، آبشار تنگسا، چشمه دیمه میلددخمه دائو دختر، برج میل اژدها، رودخانه سرابسیاه و... است.

در بین اهالی افسانه‌های عجیبی در مورد آبشار تنگسا وجود دارد و از دیرباز منبع برکت و نعمت برای اهالی بوده است.شهرستان نورآباد در 120 کیلومتری شمال غرب شیراز واقع بوده و دارای جاذبه‌های طبیعی و تفرجگاه هایی از جمله تنگ بوران، میل اژدها، نقش سرآب بهرام، سرآب رود، پاقلعه، سرآب سیاه، آبشار تنگسا، آبشار سالاری و دریاچه برم شور است که هرساله پذیرای گردشگران و محققان فراوانی می‌باشد. مسیر دسترسی از نور آباد ممسنی که چند کیلومتری باید گذشت به یک جاده فرعی میرسیم که سر جاده روی تابلو نوشته شده باجگاه به داخل جاده وارد میشویم وآن را ادامه میدهیم. وچندین آبادی را رد کرده وتقریبا آخرین آباد می‌توان ماشین را پارک نموده و وارد این طبیعت زیبای خدا دادی شویم.

درختان ورودخانه ،هوای خنک ، آبشار ومنطقه بسیار زیبایی که چشم هر بیننده را به خود خیره میکند ...مشاهده کامل متن .

منبع :noronline.irshiraze.irwww.farschto.

ir.