اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار چیکان
استان:
فارس
شهرستان:
سپیدان

معرفی نامه

آبشار چیکان یا چیکون در سپیدان فارس و در یک کیلومتری غرب روستایی به همین نام واقع شده است. روستای چیکان در دهستان کمهر، بخش اردکان از توابع شهرستان سپیدان و در نزدیکی روستای مارگون قرار دارد.قبل از رسیدن به روستای مارگون یک سه راهی وجود دارد ، که یک سمت آن به روستای مارگون و دیگری پس از عبور از گردنه شاه قلی به روستای چیکان می‌رسد. مسیر این روستا آسفالت شده می‌باشد .

آبشار چیکان آبشار کوچکی است که فضای آنچنان وسیعی ندارد و در یک کیلومتر قبل از روستا واقع شده است . از کوه کنار این آبشار می‌توان به بالای آبشار دسترسی پیدا کرد. این آبشار در ارتفاع دو هزار و سیصد و سیزده متری از سطح دریا قرار دارد . در این منطقه آبشار دیگری در نزدیکی روستای مورزیان قرار دارد که در تنگه زیبای جنوب روستا واقع شده است .

این آبشارها در فصل زمستان یخ زده و مناظر بسیار زیبایی را به وجود می‌آورند. از دیگر دیدنی‌های این منطقه آبشار معروف مارگون در مسیر دسترسی به این آبشار است.برای رسیدن به این آبشار می‌توان از مسیر کیلومتر بیست و نه جاده یاسوج به اقلید، جاده آبشار مارگون، جاده فرعی اسفیان، پس از عبور از گردنه شاه قلی، قبل از روستای چیکان در سمت جنوب جاده استفاده کرد. همچنین از طریق روستای گرمه شهرستان کامفیروز نیز قابل دسترسی است که جاده ای خاکی دارد.

منابع:http://vazeh.com/http://fa.wikipedia.org/.