اطلاعات بیشتر


نام مکان:
تنگ غوره دان
استان:
فارس
شهرستان:
سپیدان

معرفی نامه

غوره دان نام تنگ زیبایی است که در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال غرب بیضا سپیدان قرار دارد، این تنگ یکی از مناطق زیبای شهرستان سپیدان است و همه ساله دوستان زیادی را درآغوش خود جای میدهد. بهترین زمان برای دیدن این تنگه فصل بهار و اواسط فروردین ماه است. این تنگ تفرجگاهی زیبا با طبیعتی بکر و شگفت انگیز است که در کنار روستای امامزاده اسماعیل با زیارتگاهی به همین نام قرار دارد.رودخانه ای بطول ۱۰کیلومتر در این منطقه زیبا قرار دارد که با گرم شدن تدریجی هوا از حجم آب آن کاسته میشود.

درختان انبوهی از قبیل-بادام و ارژن و بنه این تنگه را پوشانده است. دربعضی ازنقاط این تنگه دیواره‌های بلندی وجوددارد که صخره نوردان را به مبارزه میطلبد. گونه‌های جانوری مختلفی مانند گرگ،گراز، خرس در این تنگه زندگی میکنند.در این منطقه امکانات اولیه رفاهی جهت گردشگران علاقمند فراهم شده است.

گردشگران میتوانند با سفر به این تفرجگاه زیبا خستگی از تن بیرون کنند و آرامش را به خود هدیه دهند.سپیدان با تفرجگاههای بی نظیر طبیعی مانند آبشارمارگون، کهکران ، تنگ تیزاب ، چشمه شش پیر ، دریاچه برم فیروز ، همایجان و هرایجان ، تنگ چله گاه ، تنگ کمبیل ، آبشار چیکان ، چشمه بهرغان تنگ غوره دان پیست اسکی آبشار و چیکان و چشم اندازهای دیگرطبیعی در کشور بی بدیل و یکه تاز است .منبع:http://farsbam-eghlid.blogfa.

com/post-12.aspx ...

مشاهده کامل متن فصلنامه کوه شماره۴۰پاییز۸۴http://www.irna.ir/fa/NewsPrint.aspx?ID=2000809705.