اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار مورزیان
استان:
فارس
شهرستان:
سپیدان

معرفی نامه

مورزیان نام آبشاری است که در کنار روستای مورزیان در چند کیلومتری آبشار معروف مارگون قرار دارد.این آبشار در فاصله ۳ کیلومتری جنوب روستای مورزیان در میان تنگه ای بسیار زیبا و بکر واقع است, این دره با شیبی ملایم دارای طبیعت بسیار زیبا و بکر و آبشارهای فراوان است. روستای مورزیان در دهستان کمهر، بخش اردکان فارس، از توابع شهرستان سپیدان قرار دارد.آب این آبشار به رودخانه کر میریزد و در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

آبشار مورزیان از زیباترین آبشارهای یخی است که در حدود ۸۰ کیلومتری آبگرم رامجرد قرار گرفته است.از زیباییهای این آبشار این است که در فصل زمستان یخ زده و منظره بسیار بدیعی خلق می‌کند.از دیگر دیدنی‌های این منطقه آبشار معروف مارگون است که در مسیر دسترسی به این آبشار واقع استپس از کیلومتر ۲۹ جاده یاسوج به اقلید و انتخاب جاده آبشار مارگون و سپس جاده فرعی اسفیان، پس از عبور از گردنه شاه قلی، روستای چیکان و سپس روستای مورزیان می‌توان به این آبشار رسید.این مسیر دارای جاده ای آسفالت می‌باشد.

راه دیگر رسیدن به این آبشار از طریق روستای گرمه شهرستان کامفیروز است که مسیر آن جاده خاکی روبروی گرمه کامفیروزست که از سمت غرب به طرف این آبشار می‌رود,جاده خاکی حدودا ۱۰ کیلومتر ماشین رو است.قسمتی از راه هم نیاز به پیاده روی و کوهنوردی دارد که با اینکه مقداری سختی دارد ولی دیدن ...

مشاهده کامل متن مناظر بکر طبیعی آن خالی از لطف نیست.گردشگران می‌توانند در مسیر آبشار مورزیان، از جاذبه‌های طبیعی آبشار چیکان و آبشار فوق العاده زیبای مارگون نیز لذت ببرند.منبع:http://vazeh.comhttp://edalat55.

blogfa.com/.