اطلاعات بیشتر


نام مکان:
دریاچه برم فیروز
استان:
فارس
شهرستان:
سپیدان

معرفی نامه

کوه برم فیروز نام یکی از کوه‌های استان فارس است که درشهرستان سپیدان و در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است. این کوه به خاطر دریاچه‌ی برم فیروز که در دامنه‌های آن واقع شده همه ساله به خصوص در اواخر بهار مورد توجه گردشگران قرار میگیرد.در واقع در کنار این دریاچه دو کوه بلند قرار دارد که نام کوه بلندتر، کوه ریز بلند است به ارتفاع 3720 متر که نزد کوهنوردان به قله برم فیروز مشهور شده و دقیقا در شمال دریاچه قرار گرفته است .کوه دیگر کوه قلاگرد است با ارتفاع حدود 3650 متر که بصورت یک کوه جدا قرارگرفته و کمی از دریاچه فاصله دارد.

کوه برم فیروز به دلیل بارش سالانه قابل توجه که اغلب به صورت برف دریافت می‌کند منبع طبیعی آب تعدادی از چشمه‌های شهرستان سپیدان است .دریاچه برم فیروز یکی از نقاط دیدنی استان فارس است که دیدن آن برای کسانی که توانائی یک کوه پیمائی نیمه سبک و 1 ساعته را دارند خالی از لطف نیست و این مشکل را به خاطر افزایش سریع ارتفاع و شیب بسیار زیاد آن بایستی به خود متحمل شد.در طول زمستان منطقه و دریاچه با ارتفاعی در حدود 3500 متر ازسطح دریا بدلیل سرمای زیاد پوشیده از برف است,برای دیدن آن اواخر اردیبهشت تا اواخر خرداد پیشنهاد میشود تا زیبائی‌های طبیعت را بتوان بشتر نظاره گر بود.این دریاچه در فصول گرم سال و با آب شدن برفها تشکیل می‌شود, این منظره زیبا در فصل زمستان به دلیــــل وجود برف بسیار، کاملا نامشخص و یخ زده می‌باشد .

در فصول بهار و تابستان در مجاورت این دریاچه می‌توان سبزه زاری زیبا را کنار سفیدی برف مشاهده نمود. همچنین برم در لغت به معنی محل جمع شدن آب میباشد.منبع:http://fararu.com/http://hassansepidan722.

blogfa.com/post/3http://www.negahmedia.ir/media/show_video/28725http://aftabnews.

ir/.