اطلاعات بیشتر


نام مکان:
جنگل چاتیز
استان:
فارس
شهرستان:
جهرم

معرفی نامه

" جنگل چاتیز " در 35 کیلومتری جنوب شرقی جهرم به سمت لارستان ، واقع شده است. اهالی جهرم به این جنگل ، " چاه تیز " نیز می‌گویند. جنگل چاتیز از جمله جنگل‌های گرمسیری می‌باشد که در کنار کوهستان واقع شده است. این جنگل دارای پوشش گیاهی همچون درختان کُنار ، بادام کوهی ، کُهور ، بَنه ، آلوک ، گَون و غیره ( درختان نواحی گرمسیری ) می‌باشد.

جالب است که بدانید اُکالیپتوس بنه ، اَلُوک ، گَوَن به طور طبیعی در این منطقه می‌رویند.درختان این جنگل علاوه بر چشم نواز کردن منطقه ، دارای قدمتی چند صد ساله هستند ، و ناگفته نماند که در گذشته زیبایی بیشتری را دارا بودند. چنگل چاتیز ، از جمله جنگل‌های تُنک و کم پشت است و هرچند که تراکم زیادی ندارد اما با وجود کوه‌های زیبای آن منطقه به‌عنوان یک تفرجگاه سرسبز ، میزبان مردم جهرم می‌باشد ، خصوصاً در ایام نوروز ( روز طبیعت ) مورد استقبال بسیاری از مردم این شهرستان و حتی شهرهای اطراف واقع می‌شود. از این روی جنگل چاتیز جزء برترین جاذبه‌های توریستی شیراز و طبیعت شیراز به شمار می‌رود.

گفتنی است که جوانان پویای منطقه ، گاهی اوقات برای پاکسازی ضایعات بجای مانده از مراجعه کنندگان اقدام می‌نمایند که واقعا جای تقدیر دارد.منبع : jahromnews.blogfa.comwww.

jahrom118.comhttp://shiraztour.mihanblog.comhttp://www.

tasnimnews.compasinejahrom.irtnews.irhttp://photo1.

blog.ir.