اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای هکان
استان:
فارس
شهرستان:
جهرم

معرفی نامه

" روستای هکان جهرم " در 35 کیلومتری شمال غرب شهر جهرم قرار دارد. مردمان جهرم به این روستا " هکون " نیز می‌گویند. علاوه بر معماری بسیار زیبا و جالب این روستا ، دشتی بسیار زیبا معروف به " دشت هکان " نیز در مجاورت روستای هکان واقع شده است که یکی از جاذبه‌های دیدنی روستا به شمار می‌رود. جاده هکان نیز از سمت جنوب خود به منطقه قلات می‌رسد.

این منطقه نیز بسیار دیدنی است و اهالی جهرم گاهی اوقات نام این دو منطقه ، یعنی قلات و هکان را با هم می‌آورند.شغل بیشتر اهالی این منطقه کشاورزی می‌باشد و تنباکو ، ، برنج ، خرما ، مرکباتی چون لیموترش ، لیمو شیرین محصولات روستای هکان است. ناگفته نماند در بین ساکنین منطقه معروف است که خوشمزه‌ترین برنج در دنیا برنج هکان می‌باشد.در این روستا قناتی با طول ۷۰ متر و 7 عدد میله چاه ، به نام " آبگرم " وجود دارد.

لازم به توضیح است که عمق مادر چاه این قنات ۱۰ متر می‌باشد ، همچنین فاصله مظهر تا محل آن نیز 10 متر است. قنات آبگرم دارای دبی آب 1 لیتر بر ثانیه می‌باشد.روستای هکان در مجاورت کوهستان قرار دارد و با دارا بودن درختان تنومند خرما ، منظره ای بدیع و بسیار زیبا را داراست.روستای هکان در استان فارس ، شمال غرب جهرم ، کیلومتر35 جاده هکان واقع شده است.

در طول این مسیر گندم‌زارهایی وجود دارند که تابلوهای زیبایی از دشتی زرخیز را در مقابل چشم بازدید کنندگان طراحی ...مشاهده کامل متن کرده اند.

منبع : http://fa.wikipedia.orghttp://dr-rezaee.irwww.

irna.irjahromnews.blogfa.comwww.

mehrganaria.ir.