اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه آبگرم خرقان
استان:
قزوین
شهرستان:
قزوین

معرفی نامه

چشمه آبگرم خرقان ( ارشیاء ) در فاصله 95 کیلومتری قزوین در کنار جاده مواصلاتی قزوین – همدان قرار دارد. رسوب‌های دوران چهارم زمین شناسی اطراف چشمه را پوشانده اند. آب چشمه ارشیا از میان رسوب‌های کربناته که بر روی سازندهای آهکی دوره ائوسن قرار گرفته اند، بیرون می‌آید. در این منطقه، گسلی از شمال شرق به جنوب غرب وجود دارد که این چشمه در قسمت انتهای جنوبی آن جای دارد.

آب این چشمه از گروه آبهای کلروره سدیک و بیکربناته کلسیک گرم، اسیدی و همراه با سیلیس می‌باشد.آب این چشمه‌ها مشابه آبهای معدنی سالن موتیه_ فرانسه و بوربون_ فرانسه بوده که در درمان دردهای عصبی ، سیاتیک و رماتیسم مؤثر می‌باشد . در عفونت‌های مجاری تنفسی ، تورم گلو و حلق و برنشیت مزمن به صورت استنشاق ، بخار و دوش بینی مؤثر می‌باشد . آشامیدن این آبها در عفونت‌های دستگاه گوارش از قبیل سوء هاضمه ناشی از ضعف قواء توأم با یبوست ، احتقان و تشمع کبدی نیز مفید می‌باشند .

اطلاعات تکمیلی:1 - اسکان در "اتاقهای خالی" نزدیک مجتمع امکان پذیر است.2 - جاده‌های منتهی به آبگرم از هر دو مسیر اتوبان کرج - قزوین - زنجان و نیز اتوبان جدید ساوه و همدان در وضعیت خوبی می‌باشد.3 - از آبگرم تا برجهای دوگانه خرقان که در کنار روستای حصار واقع است حدود 30 کیلومتر فاصله است. منبع :http://a2ms.

persianblog.ir/http://www.qchto.ir/?type=static&lang=1&id=135http://www.

ichto.ir/Default.aspx?tabid=651http://www.nedayeabgarm.

loxblog.com/.