اطلاعات بیشتر


نام مکان:
دریاچه سد زاینده رود
استان:
اصفهان
شهرستان:
چادگان

معرفی نامه

آدرس : 110 کیلومتری غرب اصفهان. چادگان. روستای آبادچی«سد زاینده رود» بر زاینده بر رود در استان اصفهان ساخته شده است. در 110 کیلومتری غرب اصفهان در کنار شهر «چادگان» قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا 2000 متر است.

سرچشمه زاینده رود به شکل حوضی مدور با مساحت سیصد زرع است که به «چشمه جانان» معروف است. زاینده رود نام‌های دیگری هم دارد از جمله: «زنده رود، زندک رود، زرینه رود، زند رود» دلیل نام زایندگی بر آن بدین خاطر است که در مسیر حرکت خود در عبور از چشمه‌ها و رودخانه‌ها بر آب آن افزوده می‌شود. سد زاینده رود در منطقه کوهستانی آبادچی واقع شده که «پلاژها» و امکانات اطراف آن مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد و امکانات «قایقرانی و ماهیگیری» در دریاچه این سد وجود دارد. زاینده‌رود از محل پل کله به بالا در ناحیه لنجان استان اصفهان آبی پاکیزه‌تر و سردتر داشت و همین آب پاک و سرد در گذشته امکان حیات و رشد ماهی قزل‌آلای رنگین کمان را در آب زاینده‌رود فراهم ساخته بود.

ماهیگیران می‌توانند برای صید قزل‌آلا و کپور و زردک و انجام ورزش ماهیگیری به این منطقه سفر کنند. ماهیگیری در کنار زاینده‌رود و زیر سایه درختان میوه باغ‌های اطراف آن لذت بخش برای ماهیگیران تفریحی سرگرم‌کننده و جذاب به‌نظر می‌رسد. میوه‌های درشت روی درختان و همراهی با مردمان مهربان و خونگرم ساکن روستاهای همجوار این رودخانه شرایط تفریحی خوبی را برای گردشگران فراهم ساخته است.منابع:http://fa.

wikipedia.orghttp://www.esfahanemrooz.irhttp://khalilsafari.

blogfa.com/post/7http://geotourism.gsi.ir/Main/Lang_fa/Page_21/PhenomenonId_15/StateId_4/Action_Phenomhttp://www.

tebyan.net/newindex.aspx?pid=258732.