اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پیست بین المللی اسکی نسار بیجار
استان:
کردستان
شهرستان:
بیجار

معرفی نامه

پیست اسکی بین المللی اسکی روی چمن و برف نسار بیجار، استثنایی‌ترین پیـست اسکی کشور است چرا که مشـرف به شهر و دسترسی به آن آسان است . به علاوه طول و شیـب پیست به گونـه ای است که به راحتی می‌توان مسابقـات کشوری و بین المللی را در آن بـر گزار نمود . در فصل زمستان مردم زیـادی جهت اسکی و یا آموزش به پیست مراجـــعه می‌نمایند . سابقه انجام ورزش اسکی در شهر بیجار به سال 1330 بر میگردد.

این پیست جزو پنج تفریح گاه مهم استان کردستان شمرده می‌شود. پیست بین المللی نسار بیجار اولین پیستی میباشد که برای رفاه حال ورزشکاران از طبیعت زیبای داخل شهر بهره میگیرد .بخش پیست اسکی چمن نسار شهرستان بیجار در تاریخ ۱۳۸۸/۰۵/۰۶ با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی کشور به بهره برداری رسید این پیست در جنوب غربی شهرستان بیجار، بر دامنه کوه نسار و در جوار شهر قرار گرفته است و یکی از پنج تفرجگاه مهم این استان به شمار می‌رود.برخی از مشخصات این پیست به شرح ذیل میباشد:1- مساحت پیست با سند ثبتی به متراژ 112 هکتار2- مساحت چمن 2 هکتار (طول 330 متر وعرض 60متر )آماده میباشد که فاز دوم آن به همین متراژ در حال احداث میباشد.

3- پارکینگ با ظرفیت 200 دستگاه سواری4- ساختمان غذاخوری و سرایداری با ظرفیت 250 نفر به متراژ 1000 متر در حال اتمام5- بالابر تله سی یژ بطول 1300 متر با پیشرفت 90% فیزیکی6- ...مشاهده کامل متن دستگاه پیست کوب7- دارای مدرسه اسکی با 20 مربی آقا و خانم در سطح استان8- در حال عملیات محوطه سازیمنابع :http://www.

irandeserts.com/content/articlehttp://www.mehrnews.com/detail/News/1598603http://www.

bijar.ir/HomePage.aspx?TabID=4841&Site=bijarPortal&Lang=fa-IRhttp://kordestan.irib.

ir/index.php?optionhttp://fa.wikipedia.org/.