اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه آبگرم لاله زار
استان:
کرمان
شهرستان:
بردسیر

معرفی نامه

چشمه آبگرم لاله زار از نوع گسلی است که در جنوب شهرستان بردسیر و در شمال روستای قلعه عسگر در وسط رودخانه به صورت جوشان از زمین خارج می‌شود . مسیر این چشمه از روبروی دو راهی لاله زار (محور کرمان – بافت) جاده خاکی در حاشیه رودخانه مادون شروع و تا رسیدن به این آب گرم ادامه دارد . چشمه‌های طبیعی آبگرم یکی از زیباترین و در عین حال اعجاب برانگیزترین جلوه‌های طبیعی استان کرمان بوده که مقصدی زیبا و سحرانگیز برای گردشگران و بیماران بومی و غیر بومی استان به شمار می‌رود. چشمه‌های آبگرم که منشا اصلی جوشش آنها ریشه در زیرزمین دارد، از نادرترین جلوه‌های طبیعی استان و کشور بوده که آبگرم با خواص گوگردی را برای مداوا و درمان بیماری‌ها به گردشگران هدیه می‌کند.

استفاده از آبهای معدنی و گرم در ازمنه قدیم مورد توجه بشر بوده است و میتوان تاریخ شروع آنرا با تاریخ تمدن بشری همزمان دانست. اغلب گازهای موجود در آب اثر درمانی دارند و استفاده صنعتی از آنها نیز در برخی از کشورها رایج است و دیگر آن که پاره ای از این آبها بصورت آشامیدنی عرضه می‌شود. خواص درمانی جالب توجه چشمه‌های آب گرم همیشه عاملی بوده است تا گردشگران برای شناساندن و افزایش امکانات گردشگری مناطق اطراف چشمه‌های آب گرم تلاش کنند. از جمله این چشمه‌ها چشمه آب گرم لاله زاربردسیر می‌باشد که گردشگران، طبیعت دوستان و بیماران دردهای مفصلی، روماتیسم و افراد .

..مشاهده کامل متن دارای عارضه‌های پوستی همواره با آگاهی و اطلاع از خواص درمانی و دارویی مواد معدنی به ویژه گوگرد، این چشمه آبگرم را به عنوان ‘پزشک طبیعت’ بهترین مکان برای درمان خود معرفی می‌کنند. سنگ‌های اطراف آن از نوع آندزیت و آندزی باز است و با توجه به دمای ۴۰‎/۵ درجه سانتیگراد از نوع گرم است.

اگر چه این چشمه از امکانات قابل توجهی برخوردار نیست و امکانات بهداشتی آن در حد صفر می‌باشد ولی با این وجود گردشگران، طبیعت دوستان و بیماران دردهای مفصلی، روماتیسم از تمام شهرهای استان کرمان به این منطقه سفر می‌کنند و شاید ساعت‌ها برای استفاده از این چشمه آب گرم صبر می‌کنند . منابع : http://www.1000news.ir/ http://www.

ghatreh.com/news/nn18273012 http://sirjann.blogfa.com/post/2591 http://fa.

botianews.com/1392/12/102039.