اطلاعات بیشتر


نام مکان:
ارگ جدید بم
استان:
کرمان
شهرستان:
بم

معرفی نامه

آدرس : کرمان. 10 کیلومتری شرق شهرستان بم (جاده بم- زاهدانآدرس : کرمان. 10 کیلومتری شرق شهرستان بم (جاده بم- زاهدان)ارگ جدید بم شهرکی مدرن و پیشرفته با 2 هزار و 100 هکتار مساحت در فاصله 10 کیلومتری شرق شهرستان بم واقع شده و کلنگ آغاز به کار آن در سال 1372 توسط رئیس جمهور وقت به زمین زده شد و سر انجام در بهمن ماه 1376 تاسیس شد.علی رغم اینکه منطقه شرایط کویری دارد از منابع آب کافی برخوردار است و مساحتی در حدود یک هزار هکتار از اراضی آن مشتمل بر داشتن شرایط اقتصادی خوبی می‌باشد.

از ارکان مورد توجه در ارگ جدید حمایت از صنعت توریسم است که با ایجاد امکاناتی از قبیل هتل چهار ستاره، رستوران‌های متنوع، مجتمع‌های ورزشی، استخرهای سرپوشیده و روباز، پیست‌های سوارکاری، دوچرخه‌سواری و قایق‌سواری و دریاچه جزو شیک‌ترین و مدرن‌ترین مجموعه‌های تفریحی توریستی در جنوب شرق شمرده می‌شود و از سویی ظرفیت زیادی را برای پذیرش توریست‌های داخلی داراست و شامل امکانات تفریحی برای گردشگران است. اغلب تصوری که از شهر بم وجود دارد کویری خشک و زلزله زده است اما همین منطقه باغ هایی به مساحت چندیی کیلومتر داشته و به ویژه آنکه منطقه مورد نظر خوشبختانه از آسیب زلزله در امان بود و اکنون از بهترین قطب‌های گردشگری محسوب می‌شود. اما آنچه که قابل ذکر است امکاناتی است که در دل این منطقه جای گرفته است و باعث متمایز شدن آن ..

.مشاهده کامل متن نسبت به نقاط دیگر شده و حتی بسیاری آن را قابل مقایسه با زیبایی مجموعه امکانات تفریحی در شمال تهران می‌دانند. هتل‌های شیک و زیبا و واحدهای اقامتی و کافه تریاها و باغ‌های شیک و زیبا جذابیت منطقه را دوچندان کرده است.همه ساله در منطقه ویژه ارگ جدید بم برای سپاس گزاری به درگاه خداوند، جشن بزرگ خرما برگزار می‌شود.

همچنین در ایام نوروز جشن‌های زیبایی در ارگ جدید جریان دارد. معمولا هنرمندان در این جشن شرکت می‌کنند و این جشن‌ها اغلب تا پاسی از شب ادامه دارد.منابع:http://www.argejadid.

ir/ArgeJadid/index.phphttp://www.freezones.ir/Default.

aspx?tabid=123http://www.ordup.com/http://www.farsnews.

com/newstext.php?nn=13921028001097.