اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار راین
استان:
کرمان
شهرستان:
کرمان

معرفی نامه

آبشار راین در حدود ۱6 کیلومتری غرب شهر راین در دامنه شرقی کوه هزار با ارتفاع 40 متر قرار دارد .یکی از جاذبه‌های طبیعی راین که در جذب گردشگر و معروف شدن ارگ راین نقش مهمی داشته وجود طبیعت زیبای این شهر است که در دامنه یکی از مرتفع‌ترین قلل ایران «قله هزار» واقع شده ، آبشار راین که با وجود دهانه‌های آتشفشانی و طبیعت منحصر به فرد خود شادابی و سرزندگی خاصی را به شما هدیه می‌دهد .این آبشار از جاذبه‌های دیدنی و طبیعی استان کرمان است و به نام "زر رود" هم شناخته میشود. آبشار زر رود از ریزش رودخانه ای پدید می‌آید که سرچشمه‌های آن در ارتفاعات بالادست و از دل دامنه‌ها و دیواره‌های برف گیر کوه هزار همچون تاج خروس جریان می‌یابد.

آبشار راین طی 4 مرحله فرو می‌ریزد که مرحله‌ی اول 3 متر و پس از آن 4 متر است. مرحله سوم از لبه پرتگاه تا نقطه ای که سنگ بزرگی در دیواره‌ها قفل شده میریزد و مرحله‌ی بعد ریزش از سنگ بزرگ تا کف سنگی حوضچه‌ی آبشار و پخش شدن آب بر دیواره سنگی شیب دار و حرکت در لابه لای بیدها و کناره‌ی دیواره بلند سنگی می‌باشد. به دلیل وجود شیاری در محل ریزش آب ، حرکت نمودن در پشت آبشار و لذت بردن از خنکای ذرات آب تجربه ای مثال زدنی را بوجود می‌آورد که این تجربه در زمستان تبدیل به یخ نوردی ساده و هیجان آور می‌گردد.این منطقه زیبای گردشگری در مسیر کرمان ـ بم واقع شده و دارای جاذبه‌های .

..مشاهده کامل متن گردشگری طبیعی همچون طبیعت کوهستانی، رودخانه‌های دائمی، چشمه‌سارها، آبشار، حیات وحش، مناظر روستایی، درختان کهنسال و بیدستان است.ضمن آنکه مسیر اصلی صعود به قله از دامنه روبه‌روی آبشار آغاز می‌شود، مسیر حرکت تا ارتفاع 3 هزار و 200 متری در حاشیه رودخانه ادامه دارد که این مسیر را پونه‌ها و گل‌های وحشی در بر گرفته‌اند و این صحنه یکی از زیباترین و شکوهمندترین مسیرهای کوهپیمایی استان کرمان را به وجود آورده است.

در زیر آبشار نیز بیدستان هایی وجود دارد که در کنار آن، تاسیسات رفاهی جهت مسافران ساخته شده است.منبع:http://kerman.isna.ir/http://hamshahrionline.

ir/.