اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای مسینان
استان:
کرمان
شهرستان:
شهربابک

معرفی نامه

مسینان نام روستایی در شهربابک است که در منطقه ای بسیار خوش آب وهوا واقع شده است. از بیاض که به سمت غرب حرکت کنیم با پیمودن کمتر از 10 کیلومتر در یک جاده خاکی وارد منطقه کوهستانی می‌شویم که ابتدای آن موسوم به «دهنه بیاض» و ادامه آن به دهستان مسینان در شهرستان شهربابک منتهی می‌گردد. این جاده خاکی پس از عبور از حاشیه رودخانه فصلی و جنگل گز وحشی دهنه بیاض در مناطق بالاتر وارد روستاهای ییلاقی و خوش آب و هوای منطقه مسینان می‌شود. با طی حدود 30 کیلومتر از بیاض به اولین روستا به نام«آدوری» می‌رسیم ، بعد از آن روستاهای «بیداندر» «اندرا» «غزال » «کوهسنگان» «کم عروسک» «دغندر» و در نهایت «مسینان» قرار دارند.

از بیاض تا مسینان 54 کیلومتر جاده خاکی است ولی از مسینان تا شهربابک جاده آسفالته دارد.مسینان منطقه ای کوهستانی با آب وهوای خنک و دلپذیر منطقه ای با آبادیهای بسیار که هریک زیبایی خاص خود رادارد . سفر به منطقه مسینان یاد و خاطره جاده چالوس را درذهن شما زنده می‌کند. طبیعتی بسیار سرسبز درفاصله کوتاهی از شهربابک در دل کوهستان ، عظمت درختـــان گـــردوی چند صد ساله ٬ کوههای سر به فلک کشیده رود‌های جاری ٬ باغهای سرسبز با میوه‌های رنگارنگ منطقه مسینان ، هر بیننده ای را جذب خود می‌کند و بی شک مسینان را می‌توان بهشت شهربابک نامید .

بهشتی که گوشه ای از عظمت و سرسبزی شهربابک را از گذشته‌های ...مشاهده کامل متن دور حفظ کرده و تا کنون از گزند انسان ویرانگر بدور مانده است.

منطقه ای بکر که از ویرانگری توسعه معادن و کارخانجات صنعتی در امان مانده است. منطقه مسینان دارای 30 الی 40 آبادی کوچک و بزرگ می‌باشد که از امکانات آب ٬ برق ٬ مخابرات و مرکز بهداشت برخوردار است . راه اصلی آن از شهربابک تا مسینان آسفالت می‌باشد و یکی از مناطق پرجمعیت روستایی شهربابک است . درآمد مردم منطقه از راه دامـــداری ٬ کشاورزی و بـــافت قــــــالی می‌باشد .

این منطقه دارای یک رودخانه دائمی می‌باشد که آب آن به منطقه بیاض رفسنجان سرازیر می‌شود .مسینان شاید از نام مس گرفته شده باشد چنانچه در کوهستانهای اطراف آن معادن مس وجود دارد و گفته می‌شود بیشتر روستا‌های آن نام لا دارند. منبع:http://shahrbabakzamin.blogfa.

com/http://shahrbabak.blogfa.com/http://babakpress.blogfa.

com/http://masinan.mihanblog.com/http://www.negahmedia.

ir/.