اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای پیران
استان:
کرمانشاه
شهرستان:
دالاهو

معرفی نامه

در پایین دست آبشار پیران، روستای پیران و دره سرسبز و بسیار زیبای پیران قرار گرفته است که سرسبزی آن از آب این آبشار که از منطقه ریجاب می‌آید سرچشمه میگیرد .طراوت و باغ‌های انجیر، زرد آلو و انار در این منطقه بهشتی دیگر را برای انسان ترسیم می‌کند که ساعت‌ها دیدگان هر بیننده ای را خیره می‌کند.روستای پیران از توابع بخش مرکزی شهرستان سرپل‌ذهاب در استان کرمانشاه ایران است.این روستا در ۱۱ کیلومتری شهرستان سرپل‌ذهاب واقع شده است.

عبور نهر آب از میان کوچه‌های روستا همراه با درختان قدیمی چنار، تبریزی و گردو که روستا را در برگرفته اند، جلوه جذابی به روستا بخشیده است.طبیعت پیران همچون بوم نقاشی است که نقاش آن جز خالق طبیعت کسی دیگر نمی‌تواند باشد، این اثر از چنان زیبایی برخوردار است که به عنوان ثبت آثار ملی جزو لیست میراث طبیعی کشور قرار گرفته است.بالای آبشار پیران، منطقه ریجاب سرپل ذهاب است و برای دیدن نمای کامل و دورتر آبشار باید به روستای ژالکه ریجاب رفت. منطقه بکر و دیدنی ریجاب در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه در مسیر دالاهو به سرپل ذهاب و در میان قله‌های برفگیر، دره‌های عمیق، دامنه‌های پوشیده از درخت و در کنار رودخانه ای خروشان قرار دارد.

این منطقه به دلیل وجود مناظر بدیع طبیعی و آب و هوای دلپذیر از شهرت بسیاری برخوردار است. وجود باغ‌های پر میوه با انواع درختان سرسبز و وسعت چشمگیر ...

مشاهده کامل متن آنها هر بیننده ای را مجذوب خود می‌کند. برای رفتن به ریجاب، از کرمانشاه به سمت اسلام آباد غرب و کرند غرب حرکت کرده، و پس از عبور از سرخه دیزه، در ۱۸ کیلومتری سرپل ذهاب، سه راهی ریجاب کاملا مشخص خواهد بود.منبع :http://fa.wikipedia.

org/aliliavaly.persianblog.ihttp://danakhabar.com/fa/news/1174432http://www.

rejawnews.ir/.