اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار بل
استان:
کرمانشاه
شهرستان:
پاوه

معرفی نامه

آبشار بل در مرز کرمانشاه و کردستان و در جوار رودخانه سیروان قرار گرفته است و موقعیت خاصی را برای گردشگران برای لذت بردن از مناظر زیبا ایجاد کرده است. برای دیدن آبشار بل دو راه وجود دارد :یکی آن که وارد سنندج شوید و سپس به سمت مریوان بروید و از سه‌راه حزب‌الله و از مسیر دزلی به این منطقه برسید و دیگر آن که از پاوه به روستای هجیج بروید و در راه هم از دیدن جنگل‌های طبیعی بلوط لذت ببرید.اطلاعات فنی درباره ویژگی‌های آب چشمه بل نشان دهنده دبی ۳ تا ۵ متر مکعب در ثانیه است به عبارتی حجم آب این چشمه می‌تواند در سال حدود ۱۵۰میلیون مترمکعب باشد که با این توصیف از نظرکمی چند برابر نیاز آب شهرکرمانشاه و یا سنندج را تامین میکند.از نظر کیفیت آب‌های قابل شرب نیز آب این چشمه در بهترین طبقه بندی یعنی عالی قرار می‌گیرد.

همه این ویژگیهای مثبت موجب می‌شود که استفاده از این آب به منظور آب معدنی و یا آب شرب شهرهای کرمانشاه یا سنندج با کمترین هزینه‌های تصفیه همراه بوده و بتواند یکی از نیازهای اساسی شرب در منطقه و در صورت استفاده به صورت آب معدنی حتی کشور را تامین کند.از دیگر ویژگی‌های ارزشمند این چشمه جذابیت گردشگری آن است. آب این چشمه با فشار زیاد از شکاف کوهی بیرون می‌ریزد و عظمت و شکوه طبیعت را نشان می‌دهد . چشمه بل به احتمال زیاد پر آب‌ترین چشمه منطقه اورامان است ، به طوری که چشم انداز خروج آن .

..مشاهده کامل متن از دل کوه چشم هر بیننده ای را جذب زیبایی مسحورکننده آن می‌کند. بر این اساس آب پس از جوشش از دو دریچه که یکی از آنها در حدود دو متر قطر دارد و دریچه دیگر کمی از دریچه اولی کوچک‌تر است ، به سمت رودخانه سیروان هدایت می‌شود.

منبع:http://www.negahmedia.irhttp://komalia.blogfa.

com/post/294http://www.salampaveh.ir/http://bell.parsiblog.

com/.