اطلاعات بیشتر


نام مکان:
تالاب هشیلان
استان:
کرمانشاه
شهرستان:
کرمانشاه

معرفی نامه

هشیلان نام تالابی است که در 26 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه در دهستان «الهیار خانی» و در دامنه کوه‌های «خورین» و «ویس» قرار دارد.این تالاب با مساحت تقریبی 450هکتار،از زیست بوم‌های زیبای غرب کشور است.این تالاب محلی برای استراحت موقتی پرندگان مهاجر، نقشی موثر در تغذیه آبهای زیرزمینی و فراهم کردن محیطی مناسب برای رشد گونه‌های خاص گیاهی و آب و هوا استان دارد.حیات پرندگان کنار آبزی وابسته به اکوسیستم موجود منطقه است و آبزیان دیگر نیز که شامل ماهی‌ها و لاک پشت‌ها و دیگر موجودات است .

در این تالاب حدود یک 110جزیره بزرگ و کوچک با مساحت تقریبی یک صد متر مربع تا یک هکتار وجود دارد و حدود سه درصد مساحت تالاب را تشکیل می‌دهند.در این جزایر به تناسب شرایط خاص، گونه‌های گیاهی و جانوری شکل گرفته است. پوشش گیاهی سطح تالاب علفی است و بعضا به صورت گیاهان آبزی در داخل آب و غیرآبزی در جزایر مستقر شده است. پوشش گیاهی این تالاب شامل گونه‌های بید به صورت پراکنده و بسیار اندک و گونه‌های علفی چون سیم واش، نیلوفر آبی، عدسک آبی، بزواش و .

.. است.در داخل و حاشیه تالاب علاوه بر راسته جوندگان از خانواده موشها، پستاندارانی چون گرگ، روباه، خرگوش، شغال و گربه وحشی نیز زندگی میکنند.

ارتفاعات خورین واقع در شمال و شمال غرب تالاب، زیستگاه مناسبی جهت بز وحشی است.«تشی» نیز از جانوران دیگری است که در این ارتفاعات ...

مشاهده کامل متن مشاهده میشود؛ همچنین تعداد زیادی مار و لاک پشت نیز در این تالاب وجود دارند.منبع:http://www.beytoote.comhttp://hkakolvand.

persianblog.irhttp://www.farsnews.com.