اطلاعات بیشتر


نام مکان:
دریاچه کوه گل
استان:
کهگیلویه و بویراحمد
شهرستان:
بویراحمد

معرفی نامه

دریاچه کوه گل در شمال شهرستان بویراحمد و در شمال شرقی شهر توریستی سی سخت در دهانه انبری گردنه مشهور بیژن و در کنار تپه‌های کوه گل واقع شده است . محل استقرار دریاچه یکی از زیباترین نواحی استان است که در فصل بهار و تابستان از انواع گل‌های شقایق و گیاهان وحشی و همچنین آویشن خوش عطر کوهستانی مملو می‌شود . در فصل تابستان ، تجمع پرندگان مهاجر همراه با پرندگان بومی در سواحل و کنار دریاچه ، زیبایی حیرت انگیزی پدید می‌آورد . از پرندگان مهاجری که در دامن این دریاچه اتراق می‌کنند ، می‌توان به انواع مرغابی و اردک کله سبز ، لک لک ، حواصیل ، درنا ، خروس کولی و چنگر اشاره کرد.

این منطقه زیبا که در فاصله ۸ کیلومتری شرق سی سخت و ۴۴ کیلومتری مرکز استان قرار دارد و از سه مجموعه دریاچه زیبای کوه گل، دشت‌های لاله‌های واژگون و آبشار زیبای تنگ نمک با نمای بسیار طبیعی و آب و هوای مطبوع تشکیل شده است. در کنار این مجموعة زیبای گردشگری، منطقه حفاظت شده دنا قرار دارد که باز باعث افزوده شدن چشم انداز زیبا طبیعی این منطقه شده است. این منطقه گردشگری یکی از مهمترین مراکز توریستی در سطح کشور می‌باشد. کمتر ایرانی است که از این مجموعه دیدنی بازدید نکرده باشد.

در محدوده ای به وسعت نیم هکتار و عمق ۱۵ متر در فصل بهار و تابستان از زیبایی خاصی برخوردار است. وجود طبیعت بکر و مناطق حفاظت شده و رودخانه کوه گل از جاذبه‌های دیگر ...

مشاهده کامل متن دراین مکان می‌باشد که در سال‌های اخیر توسط میراث فرهنگی برای رعایت حال مسافران و گردشگران کار سکو سازی، زیرساخته‌ها و مراکز بهداشتی صورت پذیرفته است و هر ساله پذیرای خیل عظیم گردشگران داخلی و خارجی می‌باشد.منبع :http://zistnews.com/News.aspx?ID=5234http://www.

ichto.ir/Default.aspx?tabid=478.