اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پیست اسکی کاکان
استان:
کهگیلویه و بویراحمد
شهرستان:
بویراحمد

معرفی نامه

فصل زمستان، آغاز یک دوره طلایی برای عاشقان اسکی است. در ایران تعدادی پیست اسکی فعال وجود دارد، اما برای اسکی بازان تهرانی تنها دیزین، شمشک، دربندسر و توچال پیست‌های شناخته شده هستند.فصل زمستان، آغاز یک دوره طلایی برای عاشقان اسکی است. در ایران تعدادی پیست اسکی فعال وجود دارد، اما برای اسکی بازان تهرانی تنها دیزین، شمشک، دربندسر و توچال پیست‌های شناخته شده هستند.

در چند استان کشور پیست‌های اسکی از اواخر آذرماه تا بعد از تعطیلات نوروز پذیرای اسکی بازان محلی هستند. باور کنید یا نه، یکی از پیست‌های استاندارد کشور در نزدیکی یاسوج مرکز استان کهکیلویه و بویر احمد واقع شده است. این پیست تها پیست اسکی فعال در نیمه جنوب کشور با ارتفاع 2850 متر از سطح دریا است.پیست اسکی دنا یا کاکان، در 18 کیلومتری یاسوج، در نزدیکی روستای کاکان در کنار منطقه دیدنی و زبای آب نهر قرار دارد.

این پیست نسبتا وسیع 1500 متر طول و 600 متر عرض دارد و امکاناتی نظیر تله اسکی بشقابی، پیست کوب، خوابگاه و رستوران دارد، همینطور مربیان با تجربه محلی در طول فصل به آموزش اسکی می‌پردازند.پیست اسکی دناکاکان معمولا از اوایل زمستان تا اوایل بهار، برف دارد و محوطه پیست در اردیبهشت و خردادماه هر سال پوشیده از لاله‌های واژگون می‌شود. هر ساله در این پیست جشنواره ساخت آدم برفی و اسکی هم برگزار می‌شود.قطعا برای رفتن به این پیست .

..مشاهده کامل متن باید توقفی در یاسوج داشته باشید که شهری پر از دیدنی‌های تاریخی و طبیعی است و متاسفانه کمتر از آنچه باید، مورد توجه و شناسایی قرار گرفته است.آبشار یاسوج در 3 کیلومتری شمال شرق شهر در پارک جنگلی آبشارقرار دارد، این آبشار 10 متر ارتفاع دارد و منظره ای بسایر زیبا در اطراف آن قابل مشاهده است.

مسیر آسفالته ای از یاسوج به سمت آبشار وجود دارد.مسیر دسترسیمسیر رسیدن به یاسوج برای بسیاری از شهرهای کشور مسیری دور و طولانی است، اما در بعضی از فصل‌ها این مسیر طولانی، مثل یک بهشت تمام نشدنی است.برای رسیدن به یاسوج مسیری طولانی در پیش است. اگر مسافرت تان را از شمال، مرکز و شرق کشور شروع می‌کنید باید خودتان را به اراک برسانید و در ادامه با گذشتن از حرم آباد و پلدختر، اندیمشک، دزفول، شوشتر، مسجد سلیمان و ایذه مسیری طولانی به سمت یاسوج پیش بگیرید.

اگر از اصفهان و اطراف آن به سمت یاسوج می‌روید باید تا شیراز بروید و از آنجا به سمت شمال و یاسوج حرکت کنید.اگر از جمله مسافرانی هستید که در سفر غذا برای تان خیلی مهم است، حتما باید هنگام رفتن به پیست کاکان مجهز به انواع و اقسام کنسروها و غذاهای آماده باشید، چون در این پیست خبری از رستوران‌های متعدد و غذاخوری هایی که در شمشک و دیزین می‌بینید خبری نیست.اما در شهر یاسوج می‌توانید انواع کباب خوشمزه با گوشت تازه را امتحان کنید. اما اگر آنقدر خوش شانس باشید که مهمان یکی از هموطنان یاسوجی مان باشید می‌توانید امیدوار باشید که در یک وعده با " بیلهرپلو" از شما پذیرایی شود.

این غذا که با بیلهر که نوعی کنگر است و مرغ تهیه می‌شودبسیار لذیذ و به یاد ماندنی است. شله ماسی یا شله دووی هم نوعی آش دوغ است که خاص این منطقه و البته بسیار خوشمزه است. منبع :تببانخبرگزاری میراث فرهنگیhttp://www.beytoote.

com/http://www.tabnak.ir/fa/news/365915http://isna.ir/fa/news/92102816189http://www.

ski-iran.com/mediaa/photo-news/1717.