اطلاعات بیشتر


نام مکان:
تنگ گنجه ای
استان:
کهگیلویه و بویراحمد
شهرستان:
بویراحمد

معرفی نامه

تنگ گنجه ای منطقه گردشگری است که در 13 کیلومتری شهر یاسوج و در مسیر محور «یاسوج به سی سخت» در دره ای با درختان چنار بسیار مرتفع و پوشش جنگلی درخت بلوط واقع است.هوائی بسیار خنک و مطبوع ،عبور رودخانه از مسیر بین دره و از لابه لای درختان سر به فلک کشیده چنار این منطقه را به محل گردشگری بسیار زیبایی تبدیل کرده است. چندین چشمه آب در این منطقه جریان دارد که همه آنها از کوه«دنا »سرچشمه می‌گیرند.تنگ گنجه ای به واقع از دیدنی‌ترین مناطق خوش آب و هوای استان کهگیلویه و بویر احمد است و دارای جاده دسترسی آسفالته اصلی می‌باشد و فصول بهار و تابستان بهترین زمان استقبال از گردشگران عزیز در این منطقه است ، این تنگ در دره ای میان کوههای سر به فلک کشیده و پوشیده از جنگلهای تنومند بلوط و چنار که دره ای زیبا وسحر انگیز از خلقت بی انتهای پروردگار نقاشی کرده، قرار گرفته است که آواز خوش پرندگان همراه شرشر جریان رودخانه و هوای لطیف و خنک آرامش بخش روح انسان می‌باشد.

در این جاذبه‌های بسیار طبیعی اردوگاه تفریحی وامکانات اقامتی کوتاه مدت فراهم شده است و در فصول بهار و تابستان جاذبه خاص خود را داراست.در این منطقه آسمان نمایان شده از لابه لای شاخه‌های گسترده و تنه‌های بالا بلند درختان چنار دیدنی است .وجود امکانات بهداشتی و تفریحی و آب لوله کشی در این تنگ باعث شده تا مسافران بیشماری در فصل‌های بهار و تابستان به ..

.مشاهده کامل متن دور از هیاهوهای شهر به تفریح در آن بپردازند . طبیعت ، پوشش گیاهی و چشم اندازی زیبا در کنار رودخانه در «تنگ گنجه ای» می‌تواند در جذب گردشگران به استان کهگیلویه و بویراحمد نقش مهمی را ایفاء کند.همنشینی این منطقه توریستی با جاده یاسوج سی‌سخت یک ظرفیت بسیار خوب برای شناخته شدن این منطقه است.

منبع:http://boyerkhabar.ir/http://tnews.ir/http://noronline.ir/.