اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای رودریش
استان:
کهگیلویه و بویراحمد
شهرستان:
کهگیلویه

معرفی نامه

شاید کمتر کسی خبر از وجود تفرجگاه بکر و زیبای روستای رودریش دیشموک داشته باشد که با پوشش گیاهی و چشم انداز ویژه و منحصر به فرد خود دیده‌ها را به خود خیره می‌کند.تفرجگاه رود ریش، واقع در فاصلة تقریباً 64 کیلومتری شمال شرق دیشموک و در زیر منازل روستای فعلی رود ریش است. این محوطه به شکل یک تپة بزرگ است که بخش اعظم آن را منازل مسکونی روستای رود ریش در بر گرفته است.ابعاد این محوطه در حدود 400*500 متر و ارتفاع آن از سطح زمین‌های اطراف در حدود 2 متر است.

محوطه ده گنده واقع در فاصلة تقریباً 66 کیلومتری شمال شرق دیشموک و2 کیلومتری غرب روستای رود ریش است.این محوطه از دو بخش تشکیل شده است. این دو بخش در دو طرف درة واقع شده است. این آثار احتمالاً بقایای یک دهکده قدیمی است که برای ساخت آن از سنگ‌های ریز ودرشت تراش خورده و بدون ملاط استفاده کرده اند.

آب و هوای معتدل و اقلیم مناسب به ویژه در فصل بهار، وجود رشته کوههای پوشیده از جنگل‌های بلوط، گونه‌های گیاهی نادر، گل‌های زیبا، وجود چشمه‌های دائمی و فصلی در ارتفاعات آن که از آب شدن برف کوههای اطراف بوجود می‌آید تنها بخشی از زیبایی‌های این منطقه بکر گردشگری می‌باشد. از معروف‌ترین درختان و درختچه‌های این منطقه می‌توان به بلوط، بادام تلخ، گوَن، کنار و در ارتفاعات بالاتر به زالزالک نیز اشاره کرد. وجود رودخانه‌های فصلی که از آب شدن برف کوههای ..

.مشاهده کامل متن اطراف سرچشمه گرفته و در دره‌های زیبای این منطقه جریان دارد زیبایی این منطقه گردشگری را دوچندان می‌کند.بخش دیشموک در 90 کیلومتری شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد. منبع:http://www.

kohgiluyeh.ir/http://www.farsnews.com/http://yasouj222.

blogfa.com/.