اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار بی بی سیدان
استان:
اصفهان
شهرستان:
سمیرم

معرفی نامه

" آبشار بی بی سیدان " ۳۰ کیومتری شهر سمیرم در استان اصفهان ، درست در ورودی تنگه‌ای به نام " تنگه نازی " و در کنار رودخانه سمیرم ( کاسگان ) قرار گرفته است و در فصل گرم سال ، میزبان علاقمندان به طبعیت می‌باشد. این آبشار در انتهای شهرستان سمیرم ، در جایی که این شهر به یاسوج متصل شده است ، قرار دارد. جاده خاکی انتهای این آبشار دارای خاکی نرم می‌باشد که نشان دهنده وجود آب و آبشار منطقه است. بی بی سیدان دارای دره ای بسیار زیبا می‌باشد.

از این دره می‌توان به چشمه ناز ونک سیرم ادامه مسیر داد و از زیبایی مسیر و طبیعت فرح بخشش لذت برد. گفتنی است که در محدوده ونک بیش از صدها چشمه کوچک و بزرگ ، که بیشترشان از رشته کوه زاگرس منشأ دارند ، جاری است. این منطقه از نقاط پر آب استان محسوب شده که در نهایت آب موجود در آن به رود کارون سر ریز می‌شود. آب آبشار بی بی سیدان نیز از یک حوضچه آب تأمین می‌گردد.

رودخانه و روستایی به همین نام نیز در این منطقه واقع شده اند که آب رودخانه شفاف ، نیلگون است و با عبور از تنگه‌های صخره ای بلند ، در کنار چشمه‌های زیبای اطراف که به آن می‌پیوندند ، منظره ای بدیع را به وجود می‌آورد. از نظر پوشش گیاهی نیز این مناطق دارای بیش از یک‌هزار گونه متنوع گیاهی می‌باشد.در کنار آبشار، رودخانه کاسگان با آب بسیار زلال و نیلگون خود، با عبوراز دل تنگه‌های صخره ای بلند، به همراه ..

.مشاهده کامل متن چشمه هایی بسیار زیبا که در طول مسیر به آن می‌پیوندند، مناظری بسیار دیدنی و چشم نواز می‌آفریند. سواحل زیبای رودخانه با آب ولرم، در نزدیکی آبشار محل مناسبی برای شنا می‌باشد و در جنوب این تنگه در دو طرف رودخانه روستاهای بی بی سیدان و تنگ خشک قرار دارند که زیبائی شالیزارهای آنها غیر قابل توصیف است. مناظر طبیعی، کشتزارهای برنج، باغهای سیب و سپیدار چشم اندازهائی عجیب در این محدوده تشکیل داده است بطوریکه هر ساله در فصل گرما گروه‌های بسیار زیادی مهمان این طبیعت زیبا میباشند.

ناگفته نماند که برای رسیدن به آبشار بی بی سیدان، ناچار باید مقداری از مسیر را پیاده ادامه داد.منبع : http://www.negahmedia.irhttp://semirom.

blogfa.comhttp://www.rasekhoon.net.