اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار کبودوال
استان:
گلستان
شهرستان:
علی آباد کتول

معرفی نامه

آدرس : از کمربندی آبشار به سمت دانشگاه آزاد اسلامی در سه راهی دانشگاه از سمت راست خیابان کمربندی به سمت ورودی پارک جنگلی ادامه مسیر داد. تابلوهای راهنما مسیر را مشخص کرده اند.کبودوال تنها آبشار خزه‌ای ایران ، واقع در ضلع جنوب شرقی شهر علی‌آباد کتول از توابع استان گلستان است. آب این آبشار از دامنه شمالی کوه هارون که در 4کیلومتری آن به ارتفاع 1780 متر قرار دارد ؛ سرچشمه گرفته و با عبور از جنگل زیبای کبودوال منظره دیدنی و چشم نوازی ساخته است، این آب زلال و شفاف بوده و قابلیت شرب دارد.

این مجموعه آبشار در دره‌اى نسبتاً عمیق و بسیار زیبا و در جنگل انبوه و دیدنى کبود‌وال واقع شده است و از پارک جنگلی تا محل آبشار اصلی کبودوال مدت کوتاهی راه برای پیاده‌روی وجود دارد که در این مسیر با مناظر بسیار زیبایی مانند ، پل‌های چوبی و پله‌های سبز، در کنار آبی روان و درختان جنگلی ، هر بیننده ای را متحیر و مجذوب خود می‌کند و همچنین در اعماق جنگل ، آبشارها همچنان به فاصله‌های نزدیک ادامه دارند و در این مسیر ، سکوها و چادرهای انفرادی و گروهیِ ، کافی و مناسبی نصب شده است تا گردشگران از صدای دلنشین حرکت آب در فضایی آرام و در دل جنگل ، آرامش پیدا کنند. به دلیل دارا بودن تنوع و تراکم پوشش گیاهی ، این منطقه یکی از زیستگاه‌های گیاهیِ با ارزش به حساب می‌آید که با ایجاد زیرساخت‌ها و منطقه بندی مناسب می‌توان ...

مشاهده کامل متن زمینه‌های جذب گردشگران بیشتری را فراهم نمود. آبشار کبودوال از نقاط مهم تفریحی استان گلستان محسوب می‌شود که از جمله دلایل آن می‌توان به چشم اندازهای طبیعی بسیار زیبا و نیز دسترسی به جاده اصلی گرگان به مشهد مقدس نام برد.گفتنی است که بعد از وقوع سیل در استان گلستان ، بخشی از آبشار تمام خزه‌ای ایران مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و هم اکنون میزبان گردشگران زیادی می‌باشد.منبع : http://fa.

wikipedia.org http://golestan.irib.irhttp://golestanp.

irhttp://danakhabar.comwww.farsnews.com.