اطلاعات بیشتر


نام مکان:
کوهستان بوقوتو
استان:
گلستان
شهرستان:
مینودشت

معرفی نامه

کوهستان و قله بوقوتو با ارفاعی حدود دو هزار و دویست و چهل متر در مرز استان‌های گلستان و سمنان قرار گرفته است که از توابع مینو دشت به شمار می‌آید .دلیل نام گذاری آن به بوقوتو آنچه مردم محلی می‌گویند این است که این کلمه به معنای به باغ داخل یا به باغ تو می‌باشد. کمی آن طرف‌تر قله فرعی سلطان بوقوتو روی این خط الراس واقع شده که ارتفاعی پائین‌تر از خان بوقوتو دارد . گفته می‌شود کوهستان بوقوتو منطقه ای باستانی و تاریخی می‌باشد .

قبل از قله خان بوقوتو آثاری از بنایی آجری در زیر خاک مشاهده می‌شود که با حفاری‌های غیر مجاز نمایان شده است . زندان ، قلعه و دژ نظامی و . . .

گمانه زنی هایی است که در مورد این آثار زده می‌شود ، اما متاسفانه هنوز کاوش علمی در اینجا انجام نشده است .مسیر بازگشت از قله ، پاکوب مشخصی ندارد و این به این معناست که همراه نداشتن راهنما می‌تواند بسیار خطرناک باشد چراکه از هر طرف با صخره‌‌های بلند و تیغه ای روبه رو خواهید شد .فصل پائیز اوج این تابلوی طبیعی و بی نظیر است ، هوا در اینجا کمی سرد می‌باشد اما گرمای در آغوش گرفتن طبیعت ، لذتی دارد که تا دیر نشده باید آنرا در این منطقه چشید .منابع :http://ammi.

ir/http://www.mountain404.blogfa.com/http://www.

yjc.ir/http://www.ghatreh.com/http://gnews.

g19.ir/.