اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار دوآب
استان:
گلستان
شهرستان:
کردکوی

معرفی نامه

در فاصله پنج کیلومتری جنوب شهر کردکوی در داخل کوه و در میان درختان انبوه و سرسبز و در عمق جنگل منطقه ای قرار دارد که به دوآب معروف است. صدای دلنشین و ترنمی از ریزش آرام آب که از دل کوه و از بلندای طبیعت فرو می‌ریزد آرام بخش روح و روان هر بیننده ای می‌باشد.آبشار دآو یا دوآب یکی از آبشارهایی است که در مسیر رهگذران جنگل کردکوی در مشتی مسیر و یا بقولی در راسته راه جنگل کردکوی خود نمایی می‌کند . ارتفاع این آبشار حدود هفت متر می‌باشد و از جمله آبشارهای دایمی به شمار می‌آید که آب آن از رودخانه غازی محله و زواردشت تامین می‌شود .

همانطوری که از نامش پیداست در نزدیکی دو رود خانه جنگلی که از دو مسیر به هم می‌پیوندند واقع شده است. فاصله آن تا شهر کردکوی حدود شش کیلومتر بوده و در اطراف این آبشار درختان توسکا ، لرگ ، ارس و بلوط مشاهده می‌شود . این آبشار کاملا طبیعی بوده .و دسترسی عموم به آن بسیار آسان می‌باشد و رفتن و بازدید کردن آن هزینه زیادی برای شهروندان ندارد .

آب تنی در فصل تابستان در کنار این آبشار برای جوانان سرگرمی خوبی محسوب می‌شود. در بالای این آبشار محل استراحت خانواده‌ها نیز وجود دارد . آبشار دوآب بعد از آبشار علی آباد و خان ببین (شیر آباد و کبود وال )در استان سومین آبشار مشهور به شمار می‌اید. سالانه از شهرهای استان جهت گذران اوقات فراغت مسافران زیادی به آنجا می‌روند و از .

..مشاهده کامل متن منابع طبیعی و نعمات خداوند لذت می‌برند .منابع :http://tuskayesh.

blogfa.com/http://kordkoy.mihanblog.com/http://4koh.

blogsky.com/http://www.ordup.com/http://kordkuynews.

ir/.